Arsenal vlada severnim Londonom: Furiozno poluvreme Tobdžija

Premier League 26. sep. 202119:00 > 19:395 komentara
Bukajo Saka
REUTERS/Dylan Martinez

U drugom meču nedeljnog programa u okviru šestog kola engleske Premijer lige Arsenal je na domaćem „Emirejtsu“ rezultatom 3:1 (3:0) bio bolji od Totenhema u derbiju severnog Londona. Izabranici Mikela Artete trijumf su obezbedili velikim naletom u prvom poluvremenu, dok je ekipa Nuna Espirita Santa pogotkom Sona uspela samo da ublaži poraz.

Premijer liga:

Posle ove pobede, treće u nizu za „Tobdžije“, Arsenal ima devet bodova, što mu je dovoljno za desetu poziciju na tabeli Premijeršipa. „Pevci“ su, sa druge strane, pretrpeli treći poraz zaredom i takođe imaju devet bodova.

Arsenal je odlično otvorio, Artetina ekipa je bila povezana i kreativna u ofanzivi, a u vođstvo ih je u 12. minutu doveo mladi vezista Emil Smit-Rou posle asistencije Bukaja Sake.

U 27. minutu već je bilo 2:0 za domaće – Smit-Rou je ovog puta bio asistent, a Pjer-Emerik Obamejang je postigao svoj drugi gol u sezoni i duplirao prednost „Tobdžija“.

Potpuni „brodolom“ „Pevaca“ u prvom poluvremenu okončan je u 34. minutu, kada Saka postiže pogodak.

Do kraja meča Hari Kejn i ostali fudbaleri Totenhema su pokušavali da se vrate u utakmicu, ali su tek u 79. minutu stigli do svog jediniog pogotka – Južnokorejac Son je posle dobrog dodavanja Serhija Regilona postavio konačnih 3:1 za Arsenal.

Naredni meč Arsenal će igrati protiv Brajtona u gostima narednog vikenda, dok će Totenhem pokušati da prekine crnu seriju na domaćem terenu protiv Aston Vile.

Mečeve Premijer lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.

Ranije u nedelju Vulverhempton Vonderersi su rezultatom 1:0 pobedili Sautempton u gostima, a jedini pogodak postigao je Raul Himenez.

TOK MEČA mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

88′ – Mejltend-Najls ulazi u igru umesto Bukaja Sake, a Nuno Tavareš menja Smit-Roua.

80′ – Granit Džaka mora da napusti teren zbog povrede, menja ga Albert Sambi Lokonga.

79′ – Totenhem ipak dolazi do pogotka. Južnokorejac Son je primio pas u prazan prostor koji je uputio Serhio Regilon i brzom reakcijom je poslao u mrežu domaćih za 3:1.

70′ – Brajan Hil menja Endombelea u Totenhemu.

63′ – Ponovo je Kejn bio u akciji, ali je šut kapitena gostiju posle centaršuta prošao veoma blizu desne stative.

60′ – Objavljeno je da utakmici prisustvuje 59.919 gledalaca. Sonov slobodan udarac iz velike udaljenosti je sve samo ne problem za Ramsdejla.

56′ – Hari Kejn se nešao u šesnaestercu domaćih, pao je, ali nije bilo penala.

45′ – Igraće se dva minuta dodatnog vremena u prvom poluvremenu.

39′ – Hari Kejn je pokazao dobru snalažljivost posle jednog izvedenog kornera – došao je do kontakta sa loptom, ali nije uspeo da je usmeri ka golu Arona Ramsdejla.

34′ – Ne prestaje ekipa Arsenala da „melje“ protivnika, a 3:0 je postavio Saka posle odličnog prodora iz kontranapada.

27′ – Kod drugog pogotka Smit-Rou je bio asistent – na njegovo dodavanje je u kontri naleteo Pjer-Emerik Obamejang i duplirao prednost domaćih.

22′ – Son Hjong Min je bio u solo-prodoru, dobro je driblao, ali je na kraju posle centaršuta uspeo da izbori tek korner za svoj tim.

17′ – Tomas Parti je dobio upotrebljivu loptu i šutirao sa desne strane, ali je Igo Loris bio pribran i izbacio loptu u korner bez većih problema.

12′ – Bukajo Saka je demonstrirao odličan pregled igre i lukavim pasom u šesnaesterac uposlio Emila Smit-Roua koji iz prve precizno šutira i donosi prednost domaćima.