Arsenal u formi i tokom pauze, Ajaks primio četiri gola

Arsenal's Gabriel lines up with teammates ahead of the match Premier League - Arsenal v Aston Villa
REUTERS/Tony Obrien

Za one koji su se uželeli klupskog fudbala...

Povezano

Dok Svetsko prvenstvo u Kataru ulazi u samu završnicu, klubovi se polako pripremaju za povratak nacionalnih šampionata. Preselili su se u toplije krajeve i igraju prijateljske utakmice.

U sredu je širom Evrope i sveta odigrano nekoliko zanimljivih mečeva. Mogli ste već da čitate o neočekivanom porazu Mančester Junajteda u Kadizu i ubedljivoj pobedi Intera na Salcburgom na Malti

U Turskoj u Beleku igrali su Trabzonspor i Kristal Palas. Nije bilo pobednika – 2:2. za engleski tim u drugom poluvremenu zaigrao je i bivši srpski reprezentativac Luka Milivojević.

Ajaks je u Amstedamu pobedio holandskog fenjeraša Folendam sa 5:4 iako je gubio sa 3:0. U prvom poluvremenu na golu gostiju stajao je čuvar mreže mlađih srpskih selekcija 20-godišnji Filip Stanković, sin Dejana Stankovića. Dok je on branio Folendam nije primio gol…

Danas je u Dubaiju lider premijer lige Arsenal pobedio Olimpik iz Liona sa 3:0. Golove su postigli Gabrijel Magaljaeš u 19, Niketija u 33. i Fabio Viera u 39. Klubovi su šutirali i penale, a od 10 pokušaja postignuto je samo tri gola.

Aston Vila i Brajton igrali su neršeno 2:2 (Ings, Raiki – Undav 2)…

Narednih dana na programu je je još zanimljivih utakmica. Mančester Junajted će 10. decembra imati priliku za popravni protiv Betisa. Još će igrati: Liverpul – Lion (11. decembar), Aston Vila – Čelsi (11. decembar), Arsenal – Milan (13. decembra), Liverpul – Milan (16. decembra), Mančester Siti – Đirona (17. decembra), Betis – Inter (17. decembra), Arsenal – Juventus (17. decembra)…