Arsenalu 3 boda, prvi premijerligaški autogol Lorisa

Fudbal - video 15. jan 202319:25 1 komentar
Arsenal
REUTERS/Dylan Martinez

Fudbaleri Arsenala slavili su u derbiju Londona, na gostovanju Totenhemu u meču 20. kola Premijer lige.

Arsenal je pobedu upisao rezultatom 2:0, u meču u kome je sve rešeno u prvom poluvremenu.

Igrao se sedmi minut kada je Arsenal prvi put ozbiljnije pripretio. Edi Nketija je sjajno izborio prostor u kaznenom prostoru, šutirao je po sredini gola, ali Ig Loris je odlično odbranio.

Nakon 14 minuta igre, Arsenal je imao prednost. Saka je šutirao gotovo sa aut linije sa desne strane, a Loris je tako reagovao kao da ili nije očekivao šut na gol ili nije video šta se dešava. Samo je loptu skrenuo u gol.

Loris je u Premijer ligi odigrao 354 utakmice, prvi put je postigao autogol.

Totenhem je prvi put pripretio u 18. minutu. Hjeon-Min Son je dobio odličnu loptu i šutirao je snažno, ali je Aron Ramsdejl bio dobro koncentrisan.

U 36. minutu bilo je 2:0. Saka je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a Martin Edegor je bio egzekutor.

Mogao je Totenhem da ublaži zaostatak u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Kejn nadskočio kompletnu odbranu Arsenala, ali je Ramsdejl sjajno odbranio njegov pokušaj.

Prvu šansu u drugom delu meča imao je Totenhem preko Rajana Sesenjona, ali je golman Arsenala još jednom bio odličan pred svojim golom.

Još jednu dobru priliku imao je Nketija u 70. minutu, ali je Loris ovoga puta bio oprezan i siguran.

Arsenal je tako upisao 15. pobedu ove sezone u 18 odigranih utakmica i sada na prvom mestu na tabeli ima 47 bodova, osam više od prvog pretioca Mančester sitija. Totenhem je na petom mestu sa 33 boda iz 19 utakmica.

Arsenal u sledećem kolu dočekuje Mančester junajted, a Totenhem će u goste Mančester sitiju.