Arteta: Pucali smo sebi u nogu

REUTERS/Peter Cziborra

Mikel Arteta, menadžer Arsenala, imao je pomešana osećanja posle remija njegovog tima protiv Sautemptona. Meč je okončan rezultatom 1:1, a izjednačujući gol za tim iz Severnog Londona postigao je Pjer Emerik Obamejang.

Za napadača iz Gabona bio je to prvi gol u Premijer ligi posle 648 minuta pauze.

Nadam se da će se posle ovoga sve krenuti nabolje za njega. On je neverovatan igrač i očekuje da postigne gol na svakoj utakmici, koju igra. Nama je to potrebno. Sada će sigurno biti manje pritiska na njemu“, istakao je Arteta.

povezane vesti

Pozitivna stvar je i što je Arsenal uspeo da izjednači. Sautempton je poveo golom bivšeg asa „tobdžija“ Tija Volkota u prvom poluvremenu, a odmah na startu drugog dela pogodi je Obamejang. Međutim, kada su preuzeli inicijativu, Gabrijel je u samo četiri minuta dobio dva žuta kartona i ostavio klupske drugove na cedilu.

„Ako se uzme u obrzir da smo pola sata igrali sa čovekom manje, onda je ovaj poen izuzetno važan. Pokazali smo karakter uprkos svemu. Sa druge strane razočaran sam, jer smo postigli gol i kontrolisali dešavanja na terenu. Sa tim crvenim kartonom, pucali smo sebi u nogu“, rekao je Arteta.

Arsenal je trenutno na 15. mestu Premijer lige sa samo 14 bodova.Prekinuli su niz od tri izgbuljena meča. U narednom kolu idu na teško gostovanje Evertonu.Duel je zakazan za subotu od 18.30 časova uz direktan prenos na Sport klub 1.