Bez milosti: Sedmica Kanarinaca, het-trik Pukija

Fudbal - video 6. apr 202122:41 > 22:43 1 komentar
Stephen Pond/Getty Images

Fudbaleri Noriča pobedili su Hadersfild na svom terenu ubedljivim rezultatom 7:0 u 40. kolu Čempionšipa, uz het-trik finskog napadača Temua Pukija.

Kanarinci su u prvom poluvremenu postigli čak pet golova i već tada je bilo jasno da Terijerima preti debakl.

Puki je načeo goste u osmom minutu, zatim je u 20. povisio rezultat, da bi potom na scenu stupili Budendija, Kantvel i Douel i pogocima u 23, 29. i 42. minutu doneli neverovatnu prednost lideru prvenstva.

Ni tu se ekipa Danijela Farkea nije zaustavila. Puki je iz jedanaesterca u 61. minutu kompletirao het-trik i sa 25 golova nastavio poteru za prvim strelcem Čempionšipa Ivanom Tonijem (28), pre nego što je Hjudžil u 79. postavio konačan rezultat.

Norič krupnim koracima gazi ka povratku u Premijer ligu. Prvi je na tabeli sa 87 bodova, osam više od drugoplasiranog Votforda, a čak 17 u odnosu na trećeplasirani Brentford, koji je remizirao 0:0 sa Birmingemom.

Hadersfild je na 19. poziciji sa 43 poena.