Birmingem pobedio Svonsi, iako je Jutkijevič maler večeri

Premier League 2. apr. 202123:05 > 23:15
Lukas Jutkiewicz Jutkijevič Birmingham City
Print screen/SK

Fudbaleri Birmingema savladali su ekipu Svonsija sa 1:0 u 39. kolu Čempionšipa golom iz jedanesterca u 91. minutu.

Iskusan fudbaler rođen pre 32 godine u Sautemptonu, čiji je deda Poljak, bio je u centru pažnje na stadionu Sent Endrjuz u duelu između njegovog Birmingema i Svonsija.

Birmingem je imao priliku da povede u 32. minutu iz jedanaesterca. Prethodno je Konor Roberts faulirao Donatana Leka i sudija je bez dileme pokazao na belu tačku. Međutim, Lukas Jutkijevič je šutirao jako loše, direktno u golmana Svonsija Fredija Vudmana i velika šansa je otišla u nepovrat.

Kopačkom u lice, nema penala

Nekoliko minuta kasnije ponovo je Jutkijevič bio u centru pažnje kad ga u šesnaestercu Rajan Benet nesmotreno šutnuo u lice. Međutim ovog puta sudija Toni Harington nije pokazao na penal, a mogao je bez problema. Jutkijevič je sa vidnom modricom nastavio meč.

Ništa Jutkijeviču nije polazilo za nogom, pa ga je u finišu meča menadžer Li Bojer izveo iz igre.

I kad se očekivalo da će se utakmica završiti bez golova, arbitar je u prvom minutu nadoknade svirao još jedan penal za domaći tim. Srećom, maler Jutkijevič je već izašao iz igre, pa je odgovornost preuzeo reprezentativac Republike Irske Skot Hogan, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i doneo veliku pobedu Bormingemu 1:0!