Blekburn srušio Midlsbro i prišao Mitrovom Fulamu na -5

Blekburn Midlsbro Sam Gallagher of Blackburn Rovers celebrates after scoring his sides first goal during the Sky Bet Championship match between Blackburn Rovers and Middlesbrough at Ewood Park on January 24, 2022 in Blackburn, England. (Blackburn Rovers v Middlesbrough - Sky Bet Championship
Photo by Charlotte Tattersall/Getty Images

Fudbaleri Blekburn Roversa pobedili su ekipu Midlsbroa sa 1:0 u derbiju 28. kola Čempionšipa.

Povezane vesti

Bio je to derbi između trećeg i sedmog tima na tabeli drugog engleskog ranga.

Jedini gol na meču postigao je Sem Galager u 67. minutu. Bio je to šesti pogodak u sezoni nekadašnjeg fudbalera Sautemptona.

Midlsbro je došao na Ivud Park u sjajnoj formi, nakon serije od četiri uzastopne pobede, odnosno šest trijumfa i jednog remija u prethodih sedam utakmica u Čempionšipu.

Nisu gosti zaslužili poraz, propustili su nekoliko odličnih prilika, ali nisu uspeli da pronađu put do gola belgijskog golmana Tomasa Kaminskog.

Utakmica je u drugom poluvremenu produžena za čak 12 minuta, jer je sredinom tog dela igre usledio prekid kako bi se omogućilo pružanje hitne medicinske pomoći jednom navijaču na tribinama.

Nakon ove pobede šampion Premijer lige iz 1995. godine došao je do druge pozicije na tabeli i pet bodova zaostatka za vodećim Mitrovićevim Fulamom. Midlsbro je propustio priliku da se pobedom plasira među Top 6 klubova.

U narednom kolu Blekburn gostuje Lutonu, dok Midlsbro dočekuje Koventri.