Bornmut prekinuo seriju poraza, nula Paunovog Redinga

Fudbal - video 6. feb 202118:14 0 komentara
Alex Davidson/Getty Images

U utakmici 28. kola Čempionšipa, Bornmut je ugostio Birmingem. Menadžer domaćih Džejson Tindal dobio je otkaz pre dva dana, pa je Trešnjice vodio Džonatan Vudegjt koji je pre samo sedam dana stigao u stručni štab Trešnjica.

Međutim, Birmingem je poveo u 27. minutu posle velike greške Asmira Begovića. Domaći su izjednačili posle prvog udarca ka golu gostiju, a strelac je bio Arno Danđuma.

Bornmut koji je imao četiri vezana poraza pre ovog meča, prvi put je poveo u 61. minutu, posle odlične akcije gol je dao Džek Vilišir. Bio je to njegov prvi pogodak u ligaškoj utakmici još od januara 2018. i meča Arsenal – Čelsi.

Sedam minuta kasnije sastav trenera Aitora Karanke dolazi do izjednačenja, strelac je bio Skot Hogan.

Posle dugo vremena Bornmut je ličio na premijerligaški tim koji smo do skoro gledali, a do pobede su došli golom u 77. minutu.

Oštru loptu je uputio Danđuma, a na drugoj staviti bio je Filip Biling. Bornmut je zadržao šestu poziciju koja vodi u plej-of, a Birmngem je pao u zonu ispadanja.

Plavi se nalaze u zoni ispadanja ne samo zbog poraza, već i zbog odlične forme Roterama. Posle trijumfa upravo nad Bornmutom u sredu, slavili su i na gostovanju Prestonu 2:1.

Ivan Toni se učvrstio na vodećem mestu liste strelaca sa 22 gola, a bio je dvostruki strelac u pobedi Brentforda nad Midlzbrom od 4:1.

Istim rezultatom, a posle preokreta Milvol je kod kuće dobio Šefild Venzdej. Na strani su slavili Kardif u Bristonu (2:0), i Notingem Forest u Vikombu (3:0).

U Londonu, KPR je savladao Blekburn sa 1:0, a nerešeno je bilo u duelu Lutona i Hadersfilda (1:1) i u provm meču dana između Kventrija i Votfoda (0:0).

Zbog natopljenog terena odložen je meč izmešu Barnslija i Derbija. Nije bilo golova ni u duelu Stouk – Reding.