Briljantni Pepe i preokret Arsenala u Lesteru!

Premier League 28. feb. 202114:56 > 14:57
Arsenal
Photo by Michael Regan/Getty Images

Posle tri poraza u poslednje četiri utakmice, fudbaleri Arsenala odigrali su izvanredan meč i savladali su Lester u gostima sa 3:1 (2:1) u 26. kolu Premijer lige i sada su deveti na tabeli s 37 bodova. S druge strane, Lisice su poražene prvi put posle skoro mesec dana i treće su na tabeli sa 49 bodova i utakmicom više od Mančester junajteda koji takođe ima 49.

Nije slutilo na glatku pobedu Arsenala kada je u šestom minutu Juri Tilemans iskoristio užasnu reakciju odbrane gostiju i iskoristio mnogo prostora ispred sebe – Džaka nije mogao da ga stigne, a Tilemans šalje loptu u dalji ugao.

*Sve vesti iz Premijer lige pročitajte OVDE.

Međutim, od tog trenutka slika na terenu potpuno se menja, Pepe umalo nije iznudio jedanaesterac za Tobdžije (VAR-om utvrđeno da je faul bio pre, i to van kaznenog prostora), ali Arsenal stiže do zasluženog izjednačenja u 39. minutu – Vilijan je izveo prekid s desne strane, bila je to uigrana akcija, a David Luiz pobegao je Kastanu i sa šest metara odlično šutirao glavom.

Do poluvremena je Arsenal kompletirao preokret. Pepe je centrirao, a rukome je očigledno igrao Ndidi i dileme nije bilo ovoga puta – penal. Aleksandr Lakazet prilazi lopti i samouvereno je šalje u desni ugao golmana Šmajhela.

Već u 52. minutu Arsenal stiže do novog gola. Greška Lestera na sredini terena, loptu je povukao Martin Edegor – koji je ušao u igru u prvom poluvremenu umesto povređenog Smita Roua – zatim ju je dodao na levu stranu, a Vilijanova lopta nekako prolazi kroz Tilemansa, pa Pepe nije imao težak zadatak da loptu s dva metra pošalje u prazan gol.

Time je Pepe krunisao odličnu partiju, bio je to njegov četvrti gol u poslednjih sedam mečeva na kojima je bio starter.

Do kraja meča Artetin tim nije imao nikakvih poteškoća i rutinski je došao do pobede. Jedinu pravu priliku Lester je stvorio u 97. minutu, kada je Ihenačo promašio sa pet metara, veliki promašaj za kraj jako loše partije Rodžersove ekipe.

U drugom meču koji je igran u istom terminu Kristal palas i Fulam remizirali su 0:0. Nije to bio sadržajan duel kao onaj na stadionu King Pauers, ali gosti su bili bliži trijumfu, naročito u drugom poluvremenu kada je Džoš Madža promašio dve dobre prilike, tačnije drugi put je golman Guajta odlično reagovao.

Srpski fudbaler Luka Milivojević dobio je žuti karton za Palas, a odigrao je celu utakmicu, dok je Aleksandar Mitrović od 73. minuta bio na terenu za Fulam.

Palas je 13. na tabeli sa 33 boda, dok Fulam ima 23 boda na 18. mestu.