Bruno promašio bod iz penala u 90+3: Vila srušila Junajted!

Fudbal - video 25. sep 202115:26 > 15:43 30 komentara
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Aston Vile pobedili su Mančester Junajted na Old Trafordu u izuzetno uzbudljivoj završnici meča šestog kola Premijer lige rezultatom 1:0. Gosti su poveli preko Kortnija Hausa u 88. minutu, da bi Bruno Fernandeš propustio šansu da iz penala u nadoknadi donese Đavolima bod.

Dominirao je Junajted pred svojim navijačima. Imao veći posed lopte i ukupno 28 šuteva, ali je na kraju pretrpeo prvi poraz u ligi, a drugi uzastopni u sezoni.

Povezane vesti

Najveći krivac za to je Bruno Fernandeš, koji nije realizovao najstrožu kaznu u 90+3. minutu. Preuzeo je Portugalac odgovornost, iako je na terenu bio i Kristijano Ronaldo, i poslao loptu preko prečke za hladan tuš na Teatru snova.

Vila je samo pet minuta ranije došla do vođstva. Posle kornera gostiju iz Birmingema, Haus je glavom zakucao loptu uz levu stativu i doneo radost sastava Dina Smita.

Do tog momenta, ekipa Olea Gunara Solšera kontrolisala je posed sve vreme. Konstantno je vrebala šansu da ugrozi protivnika, međutim, samo je četiri šuta išlo u okvir gola. Najbolje prilike propustili su Hari Megvajer i Mejson Grinvud.

Imala je i Vila svoje šanse pre pogotka Hausa. Oli Votkins i Met Target su opasno pretili Davidu de Hei, ali je utakmice prelomljena tek u završnici.

Junajted je pao na četvrto mesto tabele sa 13 bodova, koliko imaju i Liverpul, Mančester Siti i Čelsi, s tim što Redsi imaju meč manje u odnosu na sva tri rivala. Vila je sedma sa 10 bodova.