Buđenje Vukova? Sautempton i dalje bez pobede

Premier League 26. sep. 202117:041 komentar
Raul Himenes, Danijel Podense
Alex Davidson/Getty Images

Prvi meč nedeljnog programa šestog kola Premijer lige igrao se od 15 časova, a ekipa Vulverhempton Vonderersa je kao gost slavila protiv Sautemptona na „Sent Merisu“ rezultatom 1:0 (0:0).

Premijer liga:

Posle ove pobede, druge u poslednja tri meča, ekipa Vulverhemptona ima šest bodova – dovoljno za 13. poziciju. Sautempton i dalje ne zna za trijumf u novoj sezoni, a ovaj neuspeh prekinuo im je niz od četiri remija.

Jedini gol na meču postigao je Meksikanac Raul Himenes u 61. minutu posle odličnih driblinga kojima se oslobodio rivala u crveno-belim dresovima. Bio je to njegov prvi pogodak u PL posle devet meseci.

Prvo poluvreme nije obilovalo uzbuđenjima – u prvom minutu zapretili su gosti preko Aleksa Mekartija, a najbolju priliku ekipa Ralfa Hazenhitla imala je u 40. minutu kada je gol Nejtana Redmonda poništen zbog ofsajda.

Nastavio je domaćin da bude opasniji rival i u nastavku, pa je u 55. minutu Valentino Livramento uputio snažan udarac koji je odbranio Jose Sa, a u narendom minutu je pripretio Mohamed Eljunusi. Za te promašaje Sautempton je kažnjen u 61. minutu preko Himenesa.

Do kraja su pretili Šejn Long sa jedne i još jednom Himenes sa druge strane, ali je do kraja meča ostalo minimalno vođstvo Vulvsa.

Narednog vikenda u sedmom kolu Premijer lige Sautempton će gostovati Čelsiju, dok će „Vulvsi“ dočekati Njukasl Junajted.

U drugom meču šestog kola koji se igra u nedelju na programu je derbi severnog londona – Arsenal na „Emirejtsu“ od 17 časova i 25 minuta dočekuje Totenhem uz direktan prenos na Sport klubu 1.