Premier League 21. feb. 202114:55 > 15:105 komentara
Džesi Lingard
REUTERS/Laurence Griffiths

Fudbaleri Vest Hema savladali su Totenhem 2:1 u meču 25. kola Premijer lige.

Prednost Čekićarima doneo je Antonio već u petom minutu. Nije ekipa Žozea Murinja mogla do promene rezultata u prvih 45 minuta.

Totenhem je jako loše igrao u prvom poluvremenu, a tek je ulazak Gereta Bejla doneo promenu u napadu Spursa.

I start drugog dela igre obeležila je konkretnija igra Vest Hema, a na 2:0 povisio je Lingard već u 47. minutu, a u asistente se upisao Pablo Fornals.

Jedini gol za Spurse postigao je Lukas Moura u 64. minutu, kada mu je asistirao Geret Bejl.

Ekipa Žozea Murinja je imala još nekoliko prilika, ali su se domaći odlično odbranili i ostvarili pobedu koja ih vodi na 4. mesto. Na drugoj strani, bio je to peti poraz Totenhema na šest poslednjih utakmica.

Vest Hem je sada četvrti sa 45 bodova, dok je Totenhem na devetom mestu sa devet bodova manje.

U sledećem kolu Vest Hem ide u goste Mančester sitiju, dok će Spursi dočekati Barnli.