Čelsi gazi: Sedmica u mreži Noriča!

Fudbal - video 23. okt 202115:20 > 15:29 2 komentara
Mejson Maunt
Photo by Alex Pantling/Getty Images

Uz het-trik Mejsona Maunta, fudbaleri Čelsija deklasirali su Norič sa 7:0 (3:0) u devetom kolu Premijer lige i tako su se učvrstili na čelnoj poziciji sa 22 boda, četiri više od Liverpula, koji u nedelju od 17.30 gostuje Junajtedu u Mančesteru, uz direktni prenos na Sport klubu 1.

Sa pola snage je Tuhelov tim došao do pobede, a sve je bilo rešeno vrlo brzo. Već u osmom minutu Žoržinjo je bio asistent, a Mejson Maunt je sa ivice kaznenog prostora uputi precizan i snažan šut, smestio ga je uz stativu za 1:0.

Deset minuta kasnije prednost je duplirana – idealno dodavanje Kovačića po dubini po zemlji iskoristio je Kalum Hadson-Odoi, koji je posle odličnog prvog kontakta plasirao loptu pored istrčalog golmana Krula.

Sve vreme su Plavci dominirali, a pred kraj poluvremena došli su i do trećeg gola, u 42. minutu. Počelo je od Krulovog lošeg ispucavanja, a završilo se tako Maunt asistirao Risu Džejmsu, koji iskosa sa desne strane prebacuje Krula.

Već je drugo poluvreme bilo formalnost, a Ben Čilvel je u 57. minutu postigao svoj četvrti gol na poslednjih pet utakmica. Opet je Kovačić bio asistent, a Čilvel je smestio loptu u malu mrežu.

Pet minuta kasnije Arons je skrenuo loptu ka svom golu posle ubacivanja sa leve strane, a ni Krul nije baš dobro reagovao – 5:0.

Nedugo zatim isključen je Gibson zbog drugog žutog kartona, Čelsi je nastavio da napada, u 83. minutu dosuđen je penal. Maunt je loše šutirao, Krul je odbranio, ali je penal ponovljen jer je golman Noriča ranije izašao s linije. U ponovljenom pokušaju, Maunt je opet loše šutirao, ali je pogodio za 6:0.

To je 18. put da je Čelsi postigao šest ili više golova u Premijer ligi. Do tog „više“ došlo se u 91. minutu posle kontre Plavaca koju je Maunt završio posle dodavanja Loftus-Čika. Het-trik, i to nakon što dosad nije dao nijedan gol u sezoni.

Čelsi u utorak čeka okršaj osmine finala Liga kupa sa Sautemptonom, a u sledeću subotu gostuje Njukaslu u Premijer ligi. Dan kasnije, Norič igra sa Lidsom, nova prilika da Kanarinci ubeleže prvu pobedu, zasad su na samo dva boda.