Čelsi se ne šali, furiozni Everton, genijalnost Vardija!

Fudbal - video 14. avg 202117:51 > 18:20 2 komentara
Markos Alonso
Photo by Henry Browne/Getty Images

Fudbaleri Čelsija savladali su Kristal Palas sa 3:0 u prvom kolu Premijer lige. Sigurna igra u kojoj su strelci bili Alonso i Pulšić u prvom, i Trevo Čabola u drugom poluvremenu.

Imao je inicijativu Čelsi od starta. Pulišić je iz izgledne situacije šutirao glavom pravo u golmana Guajtu, koji je nešto kasnije odbranio udarac Maunta iz slobodnog udarca.

*Het-trik Bruna, čarobnjak Pogba, petarda Junajteda za start!

Međutim, u 27. minutu je Vord neoprezno startovao na približno 25 metara od gola iskosa s desne strane. Idealno za Markosa Alonsa, koji je levicom smestio loptu preko živog zida i u levi ugao gola Guajte koji se nije ni pomerio.

Srpski fudbaler Luka Milivojević nije igrao, pošto je dobio slobodne dane usled tragičnog događaja u porodici – preminuo mu je otac.

To je bio prvi Alonsov gol iz slobodnjaka još od 28. januara 2018. godine.

Bilo je samo pitanje trenutka kada će Čelsi duplirati prednost, a to se dogodilo u 40. minutu. Posle duplog pasa sa Aspilikuetom, Maunt centrira sa desne strane, Guajta se baca da izbije loptu, ali Pulišić odbitak smešta u mrežu.

Volejčina Alonsa početkom drugog poluvremena nije rezultirala golom, a u 54. minutu iznenada se ukazala prva šansa za Palas – Saha je bio u izglednoj poziciji, ali je bio prespor, te je Ridiger stigao da ga izblokira.

Nedelja u Premijer ligi:
Njukasl – Vest Hem (15.00)
Totenhem – Mančester siti (17.30)

U 58. minutu rešene su sve dileme u vezi sa pobednikom. Kovačić je prebacio težište napada na desnu stranu, odbrana Palasa potcenila je Trevoa Čalobu, a 22-godišnji štoper snažno i precizno šutira sa dvadesetak metara za 3:0.

Do kraja meča Plavci su bez većih problema kontrolisali tempo i rutinski priveli meč kraju, te na taj način na najbolji način potvrdili trijumf nad Viljarealom u Superkupu Evrope.

Od 18.30 igraju Norič i Liverpul.

Burnli – Brajton 1:2

Burnli Brajton
Photo by Nathan Stirk/Getty Images

Džejms Tarkovski je već u prvom minutu sačekao loptu na drugoj stativi i glavom pogodio za vođstvo Burnlija. Mogao je Burnli i da duplira prednost u 37. minutu, ali je Ben Mi pogodio prečku.

To će skupo platiti u nastavku, jer je Brajton preokrenuo u razmaku od samo pet minuta. U 73. minutu pogodio je Maupaj na asistenciju Modera, a u 78. Aleksis Mekalister, i to samo dva minuta pošto je ušao u igru sa klupe za rezerve.

Everton – Sautempton 3:1

Rišarlison
Photo by Chris Brunskill/Getty Images

Adam Armstrong, koji je ovog leta stigao iz Blekburna, na savršen način počeo je karijeru među Svecima. U 22. minutu ga je uposlio Če Adams, a Armstrong je sa mnogo samopouzdanja zakucao loptu u gornji deo mreže u situaciji jedan na jedan za svoj debitantski gol u Premijer ligi.

Bio je potreban Karamelama brz odgovor u nastavku, a dobili su ga u 47. minutu. Taunzend je bio asistent glavom, a 24-godišnji Rišarlison je iz blizine pogodio gol.

Kompletirala je preokret ekipa Rafe Beniteza, i to pošto je veći deo nastavka pritiskala Svece. U 76. minutu gosti nisu uspeli da izbace loptu iz svog šesnaesterca, a Abdulaj Dukure je fantastično šutirao sa petnaest metara i smestio je loptu u rašlje.

Šlag na torti stavljen je u 82. minutu, kada je Dominik Kalvert-Luin glavom pogodio posle kombinacije Ivobija i Rišarlisona.

Votford – Aston Vila 3:2

Votford Aston Vila
Photo by Charlie Crowhurst/Getty Images

Vikaridž roud je eksplodirao u desetom minutu. Ismaila Sar sa leve strane pronalazi Emanuela Denisa, čiji je prvi udarac izblokiran, ali drugi nije – 1:0.

Imala je Vila preko Ingsa šansu, jednu od retkih, a nedugo zatim je Votford postigao gol za 2:0. Strelac je bio Sar, uz mnogo sreće, pošto se lopta odbila od Mingsa i prevarila golmana Emija Martineza.

Kućo je u 67. minutu otklonio sve dileme u vezi sa pobednikom preciznim šutom od stative sa ivice kaznenog prostora, a tri minuta kasnije Mekgin je postigao gol.

Do kraja je Vila dala još jedan, ali prekasno za bilo kakvu dramu, pošto je pogodio Ings iz penala u 97. minutu.

Lester – Vulverhempton 1:0

Džejmi Vardi
Photo by Michael Regan/Getty Images

Blizu su bili Vulvsi vođstva u završnici drugog poluvremena. Amartej je izgubio loptu, Mutinjo proigrao Traorea, koji šutira pored desne stative.

Nedugo zatim, u 40. minutu, Lisice stižu do prednosti, preko Džejmija Vardija. Legenda Lestera, Vardi je na pravi način otvorio i ovu sezonu – Pereira je na desnoj strani prošao pored dvojice rivala, a Vardi je sačekao loptu na prvoj stativi i genijalno je poslao u dalji ugao. Potom je zavijao u pravcu navijača Vukova. Prikladno.

Najbliže izjednačenju Vulverhempton je bio preko Maksa Kilmana, ali je Amartej izvanredno reagovao i sprečio gol, da bi koju sekundu kasnije Kilman glavom šutirao direktno u golmana Kaspera Šmajhela.