Čelsiju pobeda u 90, Sveci od 0:2 do boda, trijumf Barnlija

Premier League 24. apr 202217:05 > 17:42
Guliver via AP Photo/Alastair Grant

Svaki od prva tri nedeljna meča 34. kola Premijer lige bio je izuzetno zanimljiv, posebno onaj u kojem je Čelsi u londonskom okršaju slavio protiv Vest Hema.

Čelsi je ostvario veliku pobedu u londonskom derbiju protiv Vest Hema – 1:0, sa tri boda osvojena u duelu sa čekićarima ekipa Tomasa Tuhela je vrlo blizu plasmana u Ligu šampiona naredne sezone.

Ključni momenti utakmice dogodili su se u finišu, u 90. Minutu posle akcije koju je započeo Maunt Čelzi se postigao jedini pogodak.

Sofascore

Sjajno je reprezentativac reprezentativac Engleske dodao loptu do Alonsa, ovaj je sa leve strane još lepše uposlio Pulišića, a Amerikanac je lako zakucao u mrežu na ovom meču sjajnog Fabijanskog.

Povezano

Najbolju priliku za Plavce pre gola imao je Žoržinjo, koji je u 87. minutu očajno izveo jedanaesterac. Prethodno je Kreig Doson oborio Lukakua u izlednoj prilici za gol, posle pregledanog VAR snimka sudija Majkl Oliver mu je pokazao i crveni karton. Odgovornost je preuzeo upravo naturalizovani Italijan, koji je bukvalno sa bele tačke dodao loptu Fabijanskom. Poljaku je ovo deveti odbranjeni jedanaesterac u Premijer ligi!

Golman Vest Hema junak meča, pored penala odbranio je još tri udarca koja su išla u okvir njegovog gola, između ostalog i sjajan šut Vernera. Kod gola Pulišića ipak nije imao nikakve šanse.

Sautemptom je bio na ivici poraza na gostovanju Brajtonu, ali je na kraju osvojio bod – 2:2. Domaćin je stekao dva gola prednosti, poveo je golom Velbeka još u drugom minutu, u 44. sopstvenu mrežu zatresao je Salisu.

I tada su Sveci proigali, u četvrtom minutu nadoknade vratili su nadu golom iz slobodnog udarca Vord-Prauza, a isti igrač je već u 54. izjednačio. Sautemptom je bio daleko bolji rival u drugom poluvremenu, bio je bliži pobedi, ali je imao i mnogo sreće u 78. minutu. Naime, tada je Gros primio loptu i potom savladao Forstera, VAR je ipak pokazao da se Nemac nalazio u “milimetarskom” ofsajdu.

Sofascore

Veliki trijumf ostvario je Barnli, koji je na domaćem terenu slavio protiv Vulverhemptona – 1:0. Pobednika je odlučio jedan pogodak, onaj Vidre u 62. minutu, na asistenciju Verhorsta. Barnli je sada na tabeli preskočio ekipu Evertona, prvu ispod crte, sada sa dva boda, ali i dve utakmice više u odnosu na “karamele”.