Čempionšip: Blekburn tri od tri, remi u Midlzbrou

Guliver

Nekadašnji šampion iz sezone 1994/95 odlično startovao u Čempionšipu, tri pobede su najava velikim ambicija Blekburna ove sezone, koji je slavio pobedu i protiv VBA – 2:1.

Blekburn se ne šali, nekadašnji osvajač Premijer lige ima ambicije da ove sezone izbori povratak u društvo najboljih. A startovali su odlično, u tri kola u izuzetno zahtevnoj ligi, ostvarili su tri pobede, pa su sa maksimalnim skorom na čelu tabele Čempionšipa.

Blekburn je najpre savladao KPR, potom u gostima ubedljivo Svonsi, a potom je imao i odličan start u EFL Kupu, gde su lako savladali Hartlpul.

Ipak, protiv VBA na svom terenu bili su blagi autsajderi. To im nije smetalo, uz gol Dijaza u 41. i Galagera u 47. minutu stekli su veliku prednost. Do kraja meča tim iz Birmingema je preko Dianjane koji je pogodio u 59. minutu uneo neizvesnost, ali nije stigao do boda.

U prvom meču dana, Midlzbro i Šefild junajted odigrali su nerešeno – 2:2. Gosti su dva puta vodili, ali je na kraju presudio pogodak Akmopa u 82. minutu, koji je domaćinu u meču na “Riversajdu” obezbedio bod.