Čempionšip: Koventri srušio Blekburn, prva pobeda Kerika

(Brereton iz Blekburna na meču u Koventriju) Blackburn Rovers' Ben Brereton Diaz in action with Coventry's Ben Wilson Championship - Coventry City v Blackburn Rovers
Action Images/Paul Childs (Brereton iz Blekburna na meču u Koventriju)

U drugoj engleskoj ligi Čempionšipu u utorak je na programu bilo šest utakmica 19. kola.

#related-news_0

Ekipa Blekeburn Roversa imala je priliku da pobedom u Koventriju protiv ekipe iz donjeg dela tabele ponovo preuzme čelo tabele. Međutim, tim Jona Dala Tomasona doživeo je neočekivan poraz golom Džejmija Alena u 41. minutu.

Gosti su kraj meča dočekali sa igračem manje jer je u finišu utakmice crveni karton dobio rezervni igrač Džejk Garet.

Blekburn je nakon ovog poraza ostao na drugom mestu koje kao i prva pozicija takođe direktno vodi u Premijer ligu, ali sad ima samo bod više i utakmicu više od Šefild Junajteda, koji je ostvario vrednu pobedu u gostima protiv Bristol Sitija. Jedini gol na Ešton Gejtu postigao je u 49. minutu mladi Senegalac Iliman Endiaje.

Prvi pobedu kao menadžer Midslbora ostvario je nekadašnji as Mančester Junajteda Majkl Kerik. Njegov tim slavio je u gosdtimas protiv Tigrova iz Hala.

Svi rezultati utakmica 19. kola igranih u utorak: Luton – Reding 0:0, Preston – Svonsi 1:0, Koventri – Blekburn 1:0, Hal – Midlsbro 1:3, Bristol Siti – Šefild Junajted 0:1, Vest Bromič Albion – Blekpul 1:0.