Čempionšip: Luton iznenadio Bornmut; Reding izgubio

Fudbal - video 15. jan 202216:32 > 18:10 0 komentara
Nathan Stirk/Getty Images

U 27. kolu Čempionšipa Luton je uspeo da iznenadi lidera lige ekipu Bornmuta i slavi na svom terenu rezultatom 3:2. Reding Veljka Paunovića pretrpeo je poraz, primivši gol u 96. minutu meča, dok je Fulam predvođen Aleksandrom Mitrovićem briljirao.

Domaća ekipa je do prednosti došla kada je Keli u 30. minutu postigao autogol, da bi je 12 minuta kasnije Kempbel duplirao.

Prvo je Markondes u 51. minutu smanjio prednost, a potom Rodžers u 78. minutu izjednačio.

Taman kada se činilo da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom Kal Nejsmit je u poslednjim sekundama meča, u 96. minutu, postigao pobedonosni pogodak.

Uprkos porazu, Bornmut je i dalje lider na tabeli sa 49 bodova, koliko ima i Bleknurn, koji je danas slavio minimalnim rezultatom protiv Kardifa. Čovek odluke bio je Rotvel, koji je u 14. minutu postigao gol. Ovaj poraz je približio Kardif opasnoj zoni, pa se sada nalazi na 21. poziciji na tabeli, koja se nalazi tik uz crvenu zonu.