Crne mačke u problemu: Nemamo šta da izgubimo

Premier League 22. maj. 202110:311 komentar
Charlie Wyke, Adam Jackson
Action Images/Lee Smith

Ekipa Sanderlenda je trenutno u trećem rangu engleskog fudbala, a nekadašnji premijerligaš igra u subotu drugi meč polufinala plej-ofa za plasman u Čempionšip. Problem je što je posle prvog meča Sanderlend u deficitu protiv Linkoln Sitija.

Linkoln je utakmicu kod kuće dobio 2:0 i tako je stavio Sanderlend u priličan problem pred meč na „Stadionu svetlosti“ na kom će biti 10 hiljada navijača „crnih mačaka“. Trener Li Džonson ima pred sobom najveću utakmicu u kratkoj menadžerskoj karijeri, a poručuje da on i njegovi igrači nemaju šta da izgube u subotu.

Moramo da uđemo u meć napunjeni energijom, bez sumnje, bez obzira da se radi o meni ili igračima. Ali to mora da bude i kontrolisana agresija, jer ako bude drugačije uradićemo nešto glupavo. Videli smo to ranije, kada neki tim zbog toga dobije crveni karton. To je delikatan balans ali nemamo šta da izgubimo i takav nastup treba da donesemo„, rekao je menadžer Sanderlenda Li Džonson.

Navijači na tribinama mogu da utiču na utakmicu. Svi treba da budemo kao jedan, ja igrači, navijači. To će nam dati najveću šansu da budemo uspešni sutra. Verujem da će navijači doneti energiju i mi ćemo to ceniti„.

Džonsonov protivnik u subotu će biti nekadašnji menadžer Lestera Majkl Eplton koji je u „lisicama“ bio pomoćnik i privremeni trener.

Idemo tamo i probaćemo da dobijemo meč. Ako odemo tamo i pokušamo da odigramo nerešeno, završićemo isto kao i kada smo igrali loše 20 minuta po davanju prvog gola u prvom meču. Branili smo se na ivici kaznenog prostora i dozvoljavali smo im da nam ulaze u prostor. To neće biti naš način razmišljanja. Moraćemo da igramo sa većim posedom kao što je bilo u prvom poluvremenu i probaćemo da dobijemo meč„, rekao je Eplton.

Mislim da možemo da budemo mnogo bolji sa loptom u nogama. Mislim da smo u prvom meču bili bolji, pravili smo prilike. Ni u jednom trenutku nam nisu zapretili u prvom poluvremenu. Kada smo dali gol, oni su krenuli na nas i imali su 20 minuta kada smo bili pod pritiskom. Moramo to da rešimo. Kada smo bili u problemu golman je sjajno branio„, dodaje Eplton,

Duel Sanderlenda i Linkoln Sitija je u subotu od 16 i 30 i gledajte ga na SK3.