Siti posle velikog preokreta do nove titule!

Premier League 22. maj. 202218:55 > 20:4214 komentara
Mančester Siti prvak 2022.
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Mančester Sitija su u neverovatnom meču poslednjeg 38. kola Premijer lige posle velikog preokreta pobedili Aston Vili na "Etihadu" 3:2 i tako odbranili titulu.

Građani su posle 69. minuta gubili 2:0, ali je ekipa Pepa Gvaridole preokrenula za svega pet minuta pogocima rezerviste Ilkaja Gundoana (dva) i Rodrija za osmi trofej prvaka Engleske, odnosno šesti u eri Premijer lige.

Liverpul je na „Enfildu“ takođe posle preokreta savladao Vulverhempton 3:1, međutim, ostali su bod iza Građana.

U Ligu šampiona pored pomenuta dva tima i Čelsija ide i Totenhem, u Ligu Evrope će Arsenal i Mančester Junajted, u Ligu konferencije Vest Hem, dok su se Noriču i Votfordu u Čempionšipu pridružili fudbaleri Barnlija.

SofaScore

Građani su posle 69. minuta gubili 2:0, ali je ekipa Pepa Gvaridole preokrenula za svega pet minuta pogocima Ilkaja Gundoana (dva) i Rodrija za osmi trofej prvaka Engleske, odnosno šesti u eri Premijer lige.

Gosti iz Birmingema vodili su pogocima Keša u 37. i nekadašnjeg igrača Liverpula Kutinja, u tim trenucima na Enfildu je bilo 1:1 i samo se čekao gol Klopovog tima… Međutim, u trenutku sve se promenilo. Nemac Gundoan je u 76. minutu smanjio prednost, a samo dva minuta kasnije Rodri je poravnao na 2:2.

Neverovatnih pet i po minuta domaćeg tima zaokružio je Gundoan verovatno jednim od najvažnijih pogodaka u karijeri za veliki preokret i neverovatno slavlje na Etihadu.

SofaScore

Za to vreme muk u Liverpulu… Crveni su ipak došli do pobede i bar na nejlepši način najavili finale Lige šampiona sa Real Madridom 28. maja u Parizu.

Vulvsi su poveli na Enfildu preko Neta u 3. minutu, izjednačio je Sadio Mane u 24. a isti igrač je u 84. minutu doneo prednost svom timu. Konačnih 3:1 postavio je Robertson u 89. minutu.

SofaScore

Totenhem je rutinski odradio posao na gostovanju Noriču i pobedom 5:0 overio mesto u Ligi šampiona. Ubedljiv je bio i Arsenal pred svojim navijačima protiv Evertona, ali su u borbi z mesto u Ligi šampiona ostali dva boda iza gradskog rivala i moraće da se zadovolje učešćem u Ligi Evrope.

U drugo po jačini klupsko takmičenje Evrope će i Mančester Junajted uprkos porazu od Kristal Palasa 1:0. Crveni đavoli su zadržali šestu poziciju zahvaljujući neuspehu vest Hema na gostovanju Brajtonu – 3:1.

Mesto u elitnoj diviziji zadržao je Lids, koji je uspeo da slavi u gostima protiv Brentforda 2:1, dok će Barnli u Čempionšip iako je pred poslednje kolo bio u boljoj poziciji od tima sa Eland Rouda. Barnli je na svom stadionu izgubio od Njukalsa i pridružio se Noriču i Votfordu.

Dakle, spuštena je zavesa na 30. sezonu Premijer lige…

Za kraj i poruka za sve naše verne gledaoce – Imate više od 600 miliona razloga da ipak i ubuduće budete uz Sport Klub.

Poslednje kolo:

Liverpul – Vulverhempton 3:1 (Mane 24, Salah 84, Robertson 89. – Neto 3)

Mančester Siti – Aston Vila 3:2 (Gundoan 76, 81, Rodri 78. – Keš 37, Kutinjo 69)

Arsenal – Everton 5:1 (Martineli 27, 31, Sedrik 56, Gabrijel 59, Edegor 82. – Van de Bek 45+3)

Brentford – Lids 1:2 (Kanjos 78, c.k. Kanjos 80. – Rafinja 56, Harison 90+4)

Brajton – Vest Hem 3:1 (Veltman 50, Gros 80, Velbek 90+2. – Antonio 40)

Barnli – Njukasl 1:2 (Korne 69. – Vilson 20, 60)

Čelsi – Votford 2:1 (Haverc 11, Barkli 90+1. – Gosling 87)

Kristal Palas – Mančester Junajted 1:0 (Zaha 37)

Lester – Sautempton 4:1 (Medison 49, Vardi 74, Peres 81, 90+6. – Vord Praus 79 penal)

Norič – Totenhem 0:5 (Kuluševski 16, 64, Kejn 32, Son 70, 75)

Poslednje kolo Premijer lige možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)