Junajted slavio na Etihadu: Bruno i Šo prekinuli Sitijev niz

Premier League 7. mar. 202117:30 > 19:3013 komentara
REUTERS/Clive Brunskill

Fudbaleri Mančester Junajteda prekinuli su niz od 21 uzastopne pobede Mančester Sitija. Ekipa Olea Gunara Solšera slavila je sa 2:0 na Etihadu u meču 27. kola Premijer lige.

‘Građani’ su ovaj meč dočekali sa 15 pobeda u nizu u engleskom prvenstvu, 21 u svim takmičenjima. Ipak, na kraju su morali da čestitaju gradskom rivalu.

‘Crveni đavoli’ prekinuli su niz od tri remija u svim takmičenjima zahvaljujući golovima Bruna Fernandeša i Luka Šoa.

Junajted je poveo već u drugom minutu, pošto je posle starta Gabrijela Žesusa nad Marsijalom sudija Entoni Tejlor pokazao na belu tačku. Siguran u izvođenju kaznenog udarca bio je Bruno Fernandeš.

U nastavku utakmice je Siti dominirao, imao je više vremena loptu u posedu i dvocifren broj šuteva ka golu rivala. Ipak, ni Zinčenko, ni De Brujne, ni Marez nisu bili precizni. Posle meča pričaće se i o situaciji u 23. minutu, kada je Rahim Sterling pao u kaznenom prostoru, ali sudija nije mislio da ima osnova za penal.

Početkom drugog dela meča Junajted je ponovo došao do gola. Na asistenciju Rašforda, u strelce se upisao Luk Šo. Bio je to njegov prvi gol ove sezone, drugi u Premijer ligi u karijeri.

Mogli su ‘crveni đavoli’ da uvećaju prednost u nastavku, ali je dve velike prilike propustio Marsijal.

U završnici meča De Brujne i Foden su se našli u izglednim prilikama, ali Siti nije mogao do gola na ovom meču.

Nemanja Matić je ušao u igru u 88. minutu, kada je zamenio Marsijala, i na taj način je upisao jubilarnu 100. utakmicu u dresu Junajteda.

Ekipa Pepa Gvardiole i dalje je prva na tabeli sa 65 bodova. Junajted je na drugoj poziciji sa 54.

Tok meča:

1. min. Već u prvom minutu je dosuđen penal. Gabrijel Žesus je u kaznenom prostoru oborio Marsijala. Video je to sudija Entoni Tejlor i odmah pokazao na belu tački.

2. min. GOOOL! Siguran u izvođenju kaznenog udarca bio je Bruno Fernandeš. Portugalac je postigao svoj 16. pogodak u engleskom prvenstvu ove sezone.

4. min. Nastavio je da napada Junajted. Veliku šansu imao je Luk Šo, ali je pucao po sredini gola.

9. min. Prvu priliku Siti je imao u devetom minutu, kada je Ilkaj Kundogan šutirao sa ivice kaznenog prostora. Henderson je bez problema odbranio njegov šut.

23. min. Rahim Sterling je pao posle duela u kaznenom prostoru, ali sudija nije mislio da ima osnova za penal.

24. min. Napadao je Siti. Zinčenko je pokušao da savlada Hendersona udarcem iz prve, ali nije imao uspeha.

43. min. Kevin de Brujne je izveo centaršut. Lopta je išla pod prečku, ali je Henderson odbranio.

45 + 1. min. Rijad Marez je dočekao centaršut u kaznenom prostoru, ali je loptu poslao levo od gola.

48. min. Novu šansu imao je Siti početkom drugog dela utakmice. Rodri je primio dobar pas, odmah je šutirao, ali je pogodio prečku.

50. min. GOOOL! Luk Šo je udvostručio prednost ‘crvenih đavola’, posle asistencije Rašforda. Bio je to njegov prvi gol u Premijer ligi ove sezone.

58. min. Entoni Marsijal se našao u izglednoj situaciji, pošto je iz blizine pokušao glavom da pošalje loptu u gol. Ipak, bez problema je loptu zaustavio golman Sitija Ederson.

69. min. Marsijal je propustio još jednu veliku priliku da se upiše u strelce. U situaciji jedan-na-jedan, Ederson je izašao kao pobednik zahvaljujući odličnoj odbrani.

73. min. Menadžer Junajteda Ole Gunar Solšer bio je primoran da zameni Markusa Rašforda, kojizbog povrede nije mogao da nastavi meč.

75. min. Fil Foden se našao u dobroj situaciji posle dodavanja De Brujnea. Ipak, lopta je otišla daleko od leve stative.

90. min. KRAJ. Mančester Junajted je slavio na Etihadu sa 2:0.