Deseti gol neverovatnog Holanda, ali Sitiju samo bod

Premier League 3. sep 202220:255 komentara
Erling Holand, Mančester Siti
Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Aston Vile i Mančester Sitija podelili su bodove na "Vila parku" u šestom kolu Premijer lige - 1:1.

Povezane vesti

Građani su i dalje bez poraza, ali su već drugi put ove sezone remizirali ove sezone i ukoliko Arsenal u nedelju u gostima savlada Mančester Junajted od vodećih Tobdžija će imati četiri boda manje.

Ekipa iz Birmingema je posle tri uzastopna poraza zabeležila prvi nerešen ishod u šampionatu i sa četiri boda je u donjem delu tabele.

Aktuelni šampion je čak 74 odsto meča imao posed lopte, ali napadi su uglavnom bili jalovi što potvrđuje i podatak da su samo četiri udarca išla u okvir gola Emilijana Martinesa. Domaćin je iz jedinog šuta u okvir gola matirao Edersona.

Posle ne toliko zanimljivog prvog poluvremena Siti je poveo u 50. minutu golom Erlinga Holanda. Kevin De Brujne je centirirao, a Norvažanin udarcem glavom poslao loptu u mrežu domaćeg tima.

Dvadesetdvogodišnjeg napadaču to je bio već deseti pogodak u šestoj utakmici u Premijer ligi. Ili sedmi u minula tri duela!

Bod ekipi Stivena Džerarda doneo je Leon Bejli golom u 74. minutu.

Siti je do kraja meča imao nekoliko opasnih napada, međutim, promene rezultata nije bilo.

Siti u derbiju sledećeg kola dočekuje Totenhem, a Vila ide u goste poslednjeplasiranom Lesteru.