Dva crvena za Arsenal i pobeda Vulvsa, slavio i Šefild

Premier League 2. feb. 202120:564 komentara
Arsenal, Vulverhempton
EUTERS/Shaun Botterill

U prvim mečevima dana, u okviru 22. kola Premijer lige odigranim u utorak, Vulverhempton je savladao Arsenal koji je dobio dva crvena kartona, a Šefild junajted je slavio protiv Vest Bromvič Albiona. Oba meča završena su rezultatom 2:1 i u oba su domaći timovi slavili nakon preokreta.

Vulverhempton je na svom terenu savladao Arsenal koji je mnogo bolje počeo meč, dominirao tokom prvog poluvremena i poveo fenomenalnim golom Niklasa Pepea u 32. minutu.

Prethodno je gostima poništen gol koji je u devetom minutu postigao Bakajo Saka poništen zbog ofsajda.

Kazna za nekoliko propuštenih prilika Arsenal je stigla u nadoknadi prvog poluvremena. Nespretno je David Luiz reagovao u kaznenom prostoru za šta je dobio crveni karton, a Vulvsi su dobili penal koji je realizovao Ruben Neveš.

Sudija Kreg Poson nije ni proverio snimak pre nego što je odlučio da izrekne dvostruku kaznu za Arsenal.

Žoao Mutinjo doneo je ekipi Nuna Espirita Santa preko potrebnu pobedu pogotkom nakon samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu, a za Arsenal ni tu nije bio kraj mukama u ovoj utakmici.

Igrao se 72. minut kada je Bernd Leno dobio crveni karton zbog igranja rukom van šesnaesterca.

Retka pozitivna stvar u ovom duelu za Mikela Artetu je povratak Pjera Emerika Obamejanga na teren.

Arsenal sada na desetom mestu ima 31 bod, pred gostovanje Aston Vili 6. februara. Vulverhempton se popeo na 13. poziciju na kojoj ima 26 bodova pred duel sa Lesterom u nedelju. Vulvsi su upisali pobedu nakon osam mečeva bez trijumfa, prvu još od 15. decembra i susreta sa Čelsijem.

Šefild junajted je borbu za opstanak nastavio pobedom protiv Vest Bromvič Albiona kod kuće rezultatom 2:1.

Met Filips doneo je prednost gostima u samom finišu prvog poluvremena.

Šefild do izjednačenja dolazi u 56. minutu. Strelac je bio Džejden Bogl.