Dva gola Lingarda, Čekićari bolji od Lisica

Premier League 11. apr. 202117:01 > 17:02
Vest Hem
REUTERS/Justin Setterfield

Fudbaleri Vest Hema zabeležili su novu pobedu i na svom terenu su savladali Lester u okviru 31. kola Premijer lige rezultatom 3:2.

Pobedu su Čekićari najavili već u 29. minutu novim golom Džesija Lingarda koji igra u sjajnoj formi od kada se pridružio klubu iz Londona.

Lingard je bio strelac i drugog gola za domaće u samom finišu prvog poluvremena za dva gola prednosti pred odlazak na pauzu.

Tek što su se timovi vratili na teren, u 48. minutu mrežu Lestera zatresao je i Džerod Bouen koji je bio asistent Lingardu za drugi gol.

Prvi put u karijeri Lingard je postigao gol na četiri vezana meča, a nakon samo devet mečeva u dresu Vest Hema izjednačio je svoj lični rekord po broju postignutih golova u Premijer ligi na osam.

Ponovo se u 54. minutu tresla mreža Lisica, ali je gol Diopa VAR poništio zbog ofsajda.

Lester je do prvog gola na ovom meču došao u 70. minutu. Keleči Ihenačo je dodavanje Pereire pretvorio u gol.

Tek što je sudija pokazao da će se igrati šest minuta nadoknade, Lester samnjuje na 3:2 – i ponovo Ihenačo.

Vest Hem je imao četiri šuta, sva četiri u okvir gola i iz toga je upisao četiri pogotka. Lester je sa druge strane pokušao 12 puta, pet šuteva išlo je u okvir gola, ali Lukaš Fabijanski bio je odličan među stativama sa tri odbrane.

Još jednom je Vest Hem strepeo za pobedu nakon vođstva od 3:0, ali pobeda je sačuvana.

Lester ostaje treći sa 56 bodova, a Vest Hem je sada na četvrtom mestu sa bodom manje od današnjeg rivala. Čelsi na petom mestu uma bod manje od Čekićara, Liverpul ima dva boda manje.

U sledećem kolu Lester će dočekati Vest Bromvič Albion, Vest Hem će u goste Njukaslu.