Dvojka Vile u Brajtonu

Fudbal - video 26. feb 202218:26 > 18:27 0 komentara
Aston Villa
Charlie Crowhurst/Getty Images

Fudbaleri Aston Vile pobedili su Brajton na strani sa 2:0 u 27. kolu Premijer lige.

Duel koji zbog gužve u saobraćaju nije počeo u predviđenom terminu od 16 časova sasvim zasluženo je pripao gostima iz Birmingema.

Povezane vesti

Iako sa manjim posedom, tim Stivena Džerarda bio je znatno konkretniji. Uz po jedan gol u oba poluvremena prekinuo je niz od tri utakmice bez pobede. Sastav Grejema Potera, koji nije uspeo da stvori nijednu pravu šansu pred svojim navijačima, upisao je treći uzastopni poraz.

Meti Keš je doveo Vilu do prednosti u 17. minutu, pošto je odbitak poslao u donji levi ugao pored nemoćnog Roberta Sančesa.

Do 68. je trajalo minimalno vođstvo gostiju, pre nego što je Oli Votkins odličnim pogotkom otklonio sve dileme.

Aston Vila na 12. mestu ima 30 bodova. U sledećem kolu dočekuje Sautempton petog marta.

Brajton je 10. sa 33, a pred njim je gostovanje Njukaslu istog dana.