Džesi u 89, Nobl promašio penal za bod, pobede MU i Brajtona

Fudbal - video 19. sep 202116:57 > 18:30 11 komentara
Vest Hem, Mančester junajted
REUTERS/David Klein

U dva popodnevna meča petog kola Premijer lige u nedelju Mančester junajted je savladao u finišu meča golom Džesija Lingarda protiv Vest Hema, a Brajton je slavio u duelu sa Lesterom.

Vest Hem je u Londonu dočekao Mančester junajted. Meč je u 89. minutu rešio Džesi Lingard koga su samo 15 minuta pre gola navijači Čekićara dočekali aplauzima. Slavio je Junajted rezultatom 2:1.

Dosta odlučno je Vest Hem ušao u meč i već za prvih 17, 18 minuta napravio dve dobre prilike, oba puta je pokušao Džerod Bouen.

Nakon pola sata igre Čekićari su došli do vođstva. Šutirao je Benrama, a Varan se našao na putu lopte, ona ga je potkačila po laktu i sasvim dovoljno promenila smer da prevari Davida de Heu za vođstvo domaćih.

Samo pet minuta kasnije Junajted dolazi do izjednačenja. Najbliži je golu bio Kristijano Ronaldo koji je odlično reagovao i iz blizine odbijenu loptu poslao u mrežu.

Meč je na kraju rešio Džesi Lingard golom u 89. minutu koji iz poštovanja prema navijačima domaćih nije proslavio. Samo 15 minuta ranije kada je ušao u igru navijači domaćih su ga pozdravili aplauzima.

Tražili su gosti penal u nadoknadi vremena, ali Ronaldo nije bio dovoljno ubedljiv za sudije.

U istom minutu, u sledećem napadu penal je dobio Vest Hem – igrao je rukom Luk Šo, a potvrdio je to i VAR.

Mark Nobl ušao je praktično da izvede taj penal, ali sjajno je to odbranio De Hea.

Mančester junajted nastavlja seriju bez poraza i sada iz pet utakmica na drugom mestu na tabeli ima 13 bodova, koliko ima i prvoplasirani Liverpul, ali sa boljom gol razlikom. Vest Hem na osmom mestu ima osam bodova.

Brajton
REUTERS/Toby Melville

Brajton je i u duelu sa Lesterom nastavio sa sjajnim partijama i slavio protiv Lisica rezultatom 2:1.

Galebovi du do vođstva došli u 35. minutu sa bele tačke. Precizno je penal izveo Nil Mope.

Vođstvo domaćih udvostručio je u 50. minuta nakon asistencije Trosara i gola Denija Velbeka.

Nije, naravno, moglo da prođe tako mirno za domaće. Igrao se 61. minut kada je Džejmi Vardi zatresao mrežu domaćih i na taj način obeležio golom svoj 250. nastup za Lester u Premijer ligi. Ovo je Vardiju bio 121. ligaški gol.

Samo šest minuta kasnije Lester je pogodio za 2:2, ali taj gol je poništio VAR zbog ofsajda u kome se našao Lukman.

Još jedan gol je poništen Lesteru nakon intervencije sudija iz VAR sobe, Ndidi je bio u ofsajdu u 86. minutu.

Brajton na trećem mestu na tebeli ima 12 bodova, Lester ima duplo manje na 12. mestu.