Edegor i sjajni Saliba za maksimalan start Arsenala

Fudbal - video 20. avg 202220:26 2 komentara
Arsenal
REUTERS/Dylan Martinez

Fudbaleri Arsenala nastavljaju sa sjajnim partijama i nakon tri meča u Premijer ligi ne znaju za poraz. Arsenal je u subotu u trećem kolu slavio na gostovanju Bornmutu i pobedu upisao rezultatom 3:0.

Tek je pet minuta proteklo od kada je sudija Kreg Poson dao znak da utakmica počne kada je Arsenal došao do prednosti.

Gabrijel Martineli je dobro šutirao, ali je golman domaćih bio siguran. Treptaj oka kasnije, Martin Edegor je bio prvi na odbijenoj lopti i poslao ju je u mrežu.

Svega šest minuta kasnije – 0:2.

Edegor je odlično primio loptu i poslao je u gol. Sjajnu asistenciju pretvorio je u vođstvo od 2:0 za svoj tim. Proveravao je to VAR, ali ničega spornog u ovoj situaciji za sudiju Posona nije bilo.

Konačan rezultat postavio je u 54. minutu Vilijam Saliba na oduševljenje navijača Arsenala koji imaju novu navijačku pesmu za njega. A postigao je i sjajan gol. Vraćena mu je lopta na levu stranu, a Saliba je snažno i precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Tako da su i njegovi saigrači bili oduševljeni.

Zatresao je mrežu i Gabrijel Žesus u 73. minutu, ali nakon VAR provere sudija je ovaj gol poništio zbog ofsajda.