EFL: Gol Milivojevića posle godinu i po, šok za Fulam!

Luka Milivojević, Kristal Palas
Paul Kane/Getty Images

Fudbaleri Kristal Palasa, Sautemptona, Vulverhemptona, Aston Vile, Notingema i Lestera opravdali su ulogu favorita u mečevima 1/32 finala Liga kupa Engleske, a iznenađenje večeri priredio je četvrtoligaš Krauli koji je izbacio Fulam.

Menadžeri Premijerligaških ekipa su na teren poslali uglavnom kombinovane postave, a činjenica je da nijedan od timova koji su obezbedili mesto u narednoj rundi takmičenja nije blistao.

Kristal Palas je slavio na gostovanju Oksford Junajtedun 2:0, a drugi pogodak u 90. minutu iz jedanaesterca postigao je Luka Milivojević. Srpskom internacionalcu to je bio prvi gol još od 13. marta 2021. i meča sa Vest Bromom u prvenstvu Engleske.

Sautempton je pobedio u gostima Kembridž Junajted pogocima Adamsa u 16. i 56. i 17-godišnjeg Baljarda u 88. minutu, Everton je bio bolji od Flitvuda golom Greja, dok su Vulvsi bili bolji od Prestona 2:1. Strelci su bili Himenes u 8. i Traore u 29. minutu, a Vudborn početkom drugog poluvremena za goste.

Aston Vila je bila ubedljiva na gostovanju Bolotonu 4:1 golovima Daglasa Luisa, Ingsa iz penala, Dinja i Bejlija. Domaći su poveli u 24. minutu pogotkom Čarlsa.

Za iznenađenje dana potrudila se ekipa Kroulija koja je pogocima Nikolsa u 16. i Balagizija u 49. minutu šokirala Fulam za koji nije igrao Aleksandar Mitrović.

Lester je posle boljeg izvođenja penala eliminisao Stokport Kaunti 3:1 (0:0).