Endi Kerol pogodio, Paunovićev Reding pobedio

Premier League 27. nov. 202118:17 > 18:22
Endi Kerol, Reding
Alex Morton/Getty Images

Fudbaleri Redinga u 20. kolu Čempionšipa u gostima su pobedili Svonsi rezultatom 3:2.

Ekipa Veljka Paunovića upisala je osmi trijumf u sezoni, uz dva remija i deset poraza, i sa 20 bodova trenutno je 21. sa četiri boda više od Piterboroa koji je uz zoni ispadanja.

Povezane vesti

Velšani su poveli u 3. minutu preko Džejmija Patersona, ali su Tom Dele-Baširu i Endi Kerol preokrenuli do odlaska na odmor. Iskusnom Kerolu, koji je nedavno potpisao kratkočorni ugovor sa Redingom, to je bio prvi pogodak još od 3. januara kada je bio strelac u porazu Njukasla od Lestera.

Domaći su izjednačili u 49. minutu golom Rajana Meninga, ali je već u sledećem napadu Dani Drinkvoter postiga prvi pogodak u sezoni za pobedu Redinga.

Svonsi je deveti sa 28 bodova.

Fudbaleri Bornmuta remizirali su u meču 20. kola Čempionšipa sa Koventrijem 1:1 na svom terenu. Bornmut je imao priliku da izbije na čelo tabele, pošto je Fulam ranije tokom dana takođe uzeo samo bod u Prestonu, ali je u završnici meča Koventri uspeo da izbori bod.

Golove za Bornmut postigli su Entoni u 45. i Biling u 66. minutu, a sve je krenulo po zlu za domaće dva minuta kasnije. Lerma je dobio direktan crveni karton, a prvi gol za goste postigao je u 85. minutu Goden. Tačku na meč je u petom minutu nadoknade stavio Tod Kejn.

Bornmut sada ostaje drugi sa bodom manje od lidera Fulama.

Birmingem je na svom terenu dobio Blekpul 1:0, a strelac jedinog goa bio je Jutkevič u 81. minutu.

Birmingem je na 13. mestu, dok je Blekpul 11. na tabeli.

U ostalim mečevima 15. kola Čempionšipa Midlzbro je u gostima savladao Hadersfild 2:1, Hal je slavio kod kuće protiv Milvola 2:1, Kardif je bio bolji od Lutona 2:1, dok je Blekburn je dobio Stouk kao gost 1:0.