FA kup: Admiral stavio tačku na ubedljiv trijumf Lutona

Fudbal - video 5. feb 202220:40 > 20:58 0 komentara
Luton Town's Admiral Muskwe celebrates scoring their third goal with teammates FA Cup - Fourth Round - Cambridge United v Luton Town
Action Images/Peter Cziborra

Fudbaleri Lutona plasirali su u petu rundu FA kupa Engleske nakon ubedljive pobede u gostima protiv ekipe Kembridža od 3:0.

Povezane vesti

Drugoligaš, predstavnik Čempionšipa, bio je mnogo iskusniji od trećeligaša (Liga 1) i zasluženo ide u narednu rundu.

Luton je brzo poveo golovima Risa Burka u 16. i Mendesa Gomesa u 23. minutu. U drugom poluvremenu Kembridž nije imao šta da izgubi, krenuo je mnogo hrabrije, imao je nekoliko povoljnih prilika, ali su iskusniji gosti stigli i do trećeg gola. Strelac je bio Admiral Muskve u 88. minutu i stavio tačku na ubedljiv trijumf Luton Tauna.

U toku je 141. sezona FA kupa, najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu, a aktuelni šampioni su igrači Lester Sitija, koji su u finalu prethodnog Kupa porazili Čelsi i osvojili svoj prvi trofej u slavnom takmičenju.

Mečeve FA kupa pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.