FA kup: Anćeloti se provukao, ispali Paunović i Runi

Fudbal - video 9. jan 202115:50 > 16:24 1 komentar
Karlo Anćeloti Everton
REUTERS/Phil Noble

Nakon prvih utakmica trećeg kola FA kupa igranih u subotu u narednu rundu takmičenja plasirali su se Everton, Milvol, Luton Taun, Norič, Notingem Forest i malo poznati Čorli.

Everton je morao da odigra 120 minuta protiv drugoligaša Roterama. Poveo je već u 9. minutu golom turskog internacionalca Čenka Tosuna, ali su gosti iz Čempionšipa uspeli da izjednače preko Amerikanca Metjua Olosunde na startu drugog poluvremena.

Odlično se Roteram branio u nastavku meča i zasluženo izborio produžetke, mada je Tosun u samom finišu postigao još jedan gol, koji je posle nekoliko minuta VAR analize ipak poništen zbog nekoliko „milimetara ofsajda“.

Konačno, na samom početku prvog produžetka uspavala se odbrana gostiju i Francuz Abdujale Dukur doneo je ekipi Karla Anćelotija očekivanu ali teško ostvarenu pobedu i plasman u narednu rundu FA kupa.

U duelu dva člana Čempionšipa uspešniji je bio Luton Taun protiv podmlađenog Paunovićevog Redinga – 1:0. Odlučio je pogodak Džordža Monkura u 30. minutu, iako su gosti dva puta pogađali okvir gola.

„Ovnovi“ iz Derbija sa rezervnim timom

Veliko iznenađenje, ali samo za neupućene, priredio je malo poznati amaterski klub Čorli, koji je iz FA kupa izbacio nekadašnjeg premijerligaša Derbi Kaunti pobedom od 2:0. Međutim ekipa Vejna Runija je zbog problema sa koronavirusom izvela rezervni sastav, poput Aston Vile dan ranije u meču sa Liverpulom (1:4).

Čorliju je ovo treći veliki skalp, pošto je prethodno već izbacio Vigan i Piterboro.

Rezultati prvih mečeva FA kupa igranih u subotu: Everton – Roteram 2:1 posle produžetaka, Luton Taun – Reding 1:0, Norič – Koventri 2:0, Notingem Forest – Kardif 1:0, Čorli – Derbi Kaunti 2:0, Borehem Vud – Milvol 0:2. Petak: Aston Vila – Liverpul 1:4, Vulverhempton – Kristal Palas 1:0.