FA kup: Kompani se provukao, kraj za holivudske zvezde

Vensan Kompani
REUTERS/Action Images/Ed Sykes

Četiri utakmice četvrtog kola FA Kupa igrale su se u utorak, a prolaz u narednu rundu obezbedili su Barnli, Flitvud, Gribzbi i Šefild Junajted.

Barnli je pobedio Ipsvič sa 2:1, a dvostruki strelac za pobednika bio je Nejtan Tela, koji je postigao golove u prvom u 90+4. minutu, na veliku radost menadžera Vensana Kompanija. U međuvremenu je Hirst izjednačio u 11. minutu.

FA Kup:

Idući protivnik Barnliju biće trećeligaš Flitvud, koji je eliminisao Šefild Venzdej u „Gradu čelika“. U prvom meču nije bilo pobednika (1:1), ali ovog puta su „Ribari“ slavili 1:0 i došli do velikog uspeha i plasmana u peto kolo. Jedini gol postigao je Mendes Gomes u 60. minutu.

Grimzbi je kod kuće bio siguran protiv Lutona 3:0, iako je prvi duel bio završen nerešeno 2:2. Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu, a golove su postigli Klifton, Orsi-Dadomo i Amos. Grimzbi će sada za rivala imati premijerligaša Sautempton.

Drugi tim iz Šefilda bio je uspešniji – Junajted je kod kuće pobedio Reksam, koji u svom vlasništvu ima velika glumačka zvezda Rajan Rejnolds. Rezultat je bio 3:1 za „Oštrice“, za koje je pogodak postigao i internacionalac iz BiH Anel Ahmedhodžić.

Pogledajte rezultate svih utakmica koje su se igrale u utorak:

Barnli – Ipsvič 2:1 (1:1);

Flitvud – Šefild Venzdej 1:0 (0:0);

Grimzbi – Luton 3:0 (3:0);

Šefild Junajted – Reksam 3:1 (0:0).

U pitanju je najstarije fudbalsko takmičenje na svetu, a održava se od sezone 1871/1872. Aktuelni osvajač turnira je Liverpul, kojem je to bila osma titula u ovom Kupu.