FA Kup: Kristal Palas u 1/4 nakon velike borbe sa Stoukom

Fudbal - video 1. mar 202222:29 > 22:59 0 komentara
Kojate Kristal Palas Crystal Palace's Cheikhou Kouyate celebrates scoring their first goal FA Cup Fifth Round - Crystal Palace v Stoke City
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Kristal Palasa plasirali su se u četvrtfinale FA Kupa Engleske pošto su na svom terenu u Londonu savladali drugoligaša Stouk Siti rezultatom 2:1.

FA kup

Član elitne Premijer lige opravdao je ulogu favorita, ali se namučio protiv ekipe iz Čempionšipa. Sva tri pogotka na Selhrst Parku viđena su u drugom poluvremenu.

Londonske Orlove u vođstvo je doveo Senegalac Čeik Kojate u 53. minutu. Samo pet minuta kasnije izjednačio je Džoš Tajmon nakon odlične akcije Sojersa, da bi pobedu Palasu i plasman u narednu rundu takmičenja doneo Holanđanin Žairo Riedvald u 82. minutu.

U drugom poluvremenu u timu Kristal Palasa zaigrao je i srpski internacionalac Luka Milivojević.

Nešto ranije plasman u četvrtfinsle obezbedio je i šampion Engleske mančester Siti pobedom u gostima nad drugoligašem Piterborom od 2:0.