FA kup: Lids i Lester po planu, domaćini dobro zaradili

FA kup Akrington Stenli - Lids Accrington Stanley's Douglas Tharme walks onto the pitch with players before the match FA Cup - Fourth Round - Accrington Stanley v Leeds United
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff (FA kup: Akrington Stenli - Lids )

Fudbaleri Lidsa i Lestera opravdali su uloge favorita i plasirali se u četvrtu rundu FA kupa.

FA kup

Lids Junajted je gostovao trećeligašu Akrington Stenliju i slavio rezultatom 3:1.

Stadion Kraun Graund bio je rasprodat, na trbinama se našlo svih 5.450 gledalaca, a uprava trećeligaša zadovoljno je trljala ruke jer će se u kasu sliti 300.000 funti (oko 340.000 evra).

„To će nam promeniti sezonu“, konstatovao je direktor kluba Dejvid Bargs i dodao:

„Čuli smo da je Lids svoj kontigent od 2.600 ulaznica prodao za 40 minuta.“

Gosti su rutinski došli do pobede. Sjajan gol za vođstvo premijerligaša postigao je u 23. minutu Džek Harison. U drugom poluvremenu trijumf su potvrdili Žunior Firpo u 66. i Luis Sinistera u 68. minutu. Počasni gol za domaći tim postigao je Lesli Adekoja u 81. minutu.

Za Lids je na ovom meču debitovao Francuz Žoržinjo Rute, pojačanje iz bundesligaša Hofenhajma.

Utakmice FA kupa Engleske možete da gledate u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

(Iheanačo je doneo trijumf Lesteru) Leicester City's Kelechi Iheanacho celebrates scoring their first goal as Walsall's Joe Low looks dejected FA Cup - Fourth Round - Walsall v Leicester City
REUTERS/Toby Melville (Iheanačo je doneo trijumf Lesteru)

U drugom meču u istom terminu Lisice iz Lestera gostovale su četvrtoligašu Volsolu i pobedile sa 1:0.

Moglo je verovatno i malo lakše da je Belgijanac Juri Tilemans iskoristio jedanesterac u 48. minutu. Umesto mreže pogodio je samo stativu.

Ipak, 20 minuta kasnije „zlatna rezerva“ Nijerijac Keleči Iheanačo doneo je gostima očekivan trijumf.

U petak je u derbiju treće runde šampion Mančester Siti bio bolji od lidera premijer lige Arsenala (1:0).

Žreb za osminu finala obaviće se u ponedeljak nakon poslednje utakmice između Derbi Kauntija i Vest Hema.