FA kup: Redsi i Spursi preokretima izbegli sudbinu Njukasla

Fudbal - video 9. jan 202217:02 > 19:22 0 komentara
Liverpul Srusberi Liverpool's Kaide Gordon scores their first goal FA Cup Third Round - Liverpool v Shrewsbury Town
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpula i Totenhema uspeli su da izbegnu iznenađenja u FA kupa Engleske i posle proekreta pobedili trećeligaše u trećoj rundi najstarijeg kup takmičenja na svetu.

FA kup

Liverpul i Totenhem su uspeli da izbegnu bruku koju je dan ranije doživeo Njukasl kad je pred svojim navijačima ispao od trećeligaša Kembridža (0:1).

Podmlađeni i oslabljeni Redsi, bez prvih zvezda Salaha i Manea (otišli na Afrički kup nacija), dočekali su na Enfildu ekipu Šruzberija. Trećeligaš je poveo golom Juda u 27. minutu, ali je sedam minuta kasnije izjednačio 17-godišnji Kaide Gordon, kome je to bio prvenac u seniorskom timu Liverpula.

Preokret je doneo Brazilac Fabinjo iz penala u 44. minutu, a pobedu potvrdio njegov zemljak oporavljeni Firmino efektnim golom petom u 78. minutu. Konačan rezultat postavio je svojim drugim pogotkom Fabinjo u 90+3 minutu – 4:1.

SofaScore

Sličan scenario, ali još dramatičniji, viđen je u duelu Totenhema i Morekamba. Trećeligaš je poveo kao gost u 33. minutu golom O’Konora i vodio sve do 74. minutu. Tada je iz slobodnog udarca izjednačio Hari Vinks. Nekoliko minuta ranije Antonio Konte bio je primoran da u igru ubaci Harija Kejna i Lukasa Muru i upravo je ovaj drugi doneo preokret.

Morecambe's Cole Stockton shoots at goal
REUTERS/David Klein

Uspeo je Brazilac da u 85. minutu ukrade loptu na sredini terena i u nezadrživom trku postigne gol za Spurse. Tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Hari Kejn.

Čekićarima premijerligaški duel

U jedinom subotnjem obračunu dva premijerligaša, Vest Hem je u Londonu bio bolji od Lidsa – 2:0 – golovima Argentinca Manuela Lancinija u 34. i Džeroda Bovena u 90+3. minutu.

SofaScore

Rezultati mečeva trećeg kola FA kupa igranih u subotu: Luton Taun – Harogejt Taun 4:0, Stouk Siti – Lejton Orijent 2:0, Liverpul – Šruzberi Taun 4:1, Kardif Siti – Preston Nort End 1:1 (u toku produžeci), Totenhem Hotspur – Morekamb 3:1, Vulvs – Šefild Junajted 3:0, Vest Hem – Lids 2:0, Čarlton Atletik – Norič Siti 0:1. Notingem Forest – Arsenal (od 18.10).