Fulamova gol mašinerija u punom pogonu: Nova šestica

Fudbal - video 18. jan 202222:47 0 komentara
xRobertxSamblesx

Fulam nastavlja sa fantastičnim partijama. Ostvario je treću uzastopnu pobedu i to ponovo ubedljivu. Na svom Krejven Kotidžu savladao je Birmingem 6:2 za učvršćivanje prvog mesta.

Sa ovih šest Fulam je u prethodna tri meča došao do impozantne cifre od čak 19 golova. Ovog puta među strelcima nije bilo najboljeg ekipe u ovoj sezoni Aleksandra Mitrovića.

Seriju golova otvorio je autogolom Roberts u 10. minutu. U 35. minutu Kebano je duplirao prednost, a samo tri minuta kasnije Karvaljo je povisio na 3:0. U 43. minutu Kerni donosi ubedljivih 4:0, a do poluvremena gosti ipak stižu do gola. Strelac u 45. minutu bio je Ivan Šunjić sa penala.

Na naredni gol se čekalo do 74. minuta, kada je Gardner smanjio na 4:2. Ali već u narednom napadu Karvaljo drugim golom donosi ogromnih 5:2. Konačan rezultat postavlja Robinson u trećem minutu nadoknade.

Ovom pobedom Fulam se učvrstio na prvom mestu sa 54 boda, pet više od prvog pratioca Bornmut. Birmingem je 18. sa 28 bodova, devet više od Piterboroa, koji je prvi u zoni ispadanja.

U drugom meču večeri Preston i Šefild Junajted podelili su bodove odigravši 2:2.