Gibs-Vajt pogodio u 90. minutu za bodove Vukova

Fudbal 9. maj. 202115:04
Morgan Gibbs-White
Pool via REUTERS/Tim Keeton EDITORIAL USE ONLY

Prvi meč nedeljnog programa 35. kola engleske Premijer lige završen je pobedom Vulverhempton Vonderersa na domaćem stadionu „Molino“ nad Brajtonom rezutlatom 2:1 (0:1). Veliki tragičar za „Galebove“ bio je strelac jedinog pogotka za Brajton Luis Dank, koji je dobio crveni karton u 53. minutu. Pobedonosni gol kojim je Vulverhempton kompletirao preokret delo je Morgana Gibs-Vajta u 90. minutu.

Goste je u vođstvo doveo Luis Dank u 13. minutu dobrim udarcem glavom posle kornera koji je izveo Paskal Gros.

Premijer liga:

Međutim, u 53. minutu upravo je Dank utro put preokretu tima Nuna Espirita Santa, pošto mu je zbog povlačenja sudija Džonatan Mos pokazao direktan crveni karton.

Posle ove pobede Vulverhempton ima 45 bodova, što mu je dovoljno za 12. poziciju, a u sledećem kolu rival će im biti Totenhem u gostima.

U 76. minutu Adama Traore je izjednačio posle dobre asistencije Fabija Silve, a potpuni preokret i pobedu domaćima doneo je Morgan Gibs-Vajt u 90. minutu jer je bio dobro pozicioniran nakon jednog odbitka u šesnaestercu Brajtona.

Brajton je 15. sa 37 bodova, 10 više od opasne zone. U sledećem duelu dočekaće Vest Hem Junajted.

Mečeve engleske Premijer lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.