Goleada bez pobednika na premijeri Čempionšipa

Fudbal - video 6. avg 202122:47 > 23:41 0 komentara
Championship Bournemouth´s David Brooks in action with West Bromwich Albion's Dara O'Shea Vest Brom Dara O Šej Bornmut Dejvid Bruks Čempionšip
REUTERS/Action Images/Peter Cziborra

Utakmicom između dva bivša premijerligaša Bornmuta i Vest Broma počela je nova sezona u Čempionšipu, drugoj po kvalitetu ligi u Engleskoj. Bio je to mali golgeterski obračuna danskih i irskih internacionalaca, ali na kraju niko nije pobedio - 2:2 (1:1).

Prvi gol u novoj sezoni postigao je Danac brazilskih korena Emilijano Markondes, doskorašnji fudbaler Brentforda. Odlično je reagovao u 12. minutu posle dodavanja Džejdona Entonija i matirao golmana Dejvida Batona.

Championship Bournemouth's Emiliano Marcondes scores their first goal Bornmut Emilijano Markondes Čempionšip
REUTERS/Action Images/Peter Cziborra (Emilijano Markondes postiže vodeći gol)

Izjednačio je Irac Dara O’Šej udarcem glavom nakon centaršuta Konora Taunzenda u 33. minutu.

Bornmut je ponovo poveo i opet je strelac bio jedan Danac. Ovog puta mrežu gostiju pogodio je Filip Biling. Bilo je to u 52. minutu. Međutim, gosti su još jednom uzvratili i to ponovo preko jednog reprezentativca Republike Irske. Dobru akciju celog tima u 67. minutu efektno je završio Kalum Robinson.

Viđen je odličan meč, ali na kraju nije bilo pobednika.

Treba dodati da je na klupi Bornmuta debitovao je dojučerašnji menadžer Fulama Skot Parker, dok je ekipu VBA prvi put predvodio Francuz Valerijan Ismael, bivši menadžer Barnslija.

U subotu je na programu devet utakmica, a u nedelju poslednje dve. Parovi su sledeći – subota: Bristol Siti – Blekpul, Derbi – Hadersfild, Luton – Piteboro, Preston – Hal, QPR – Milvol, Stouk – Reding, Blekburn – Svonsi, Kardif – Barnsli, Šefild Junajted – Birmingem. Nedelja: Fulam – Midslbro, Koventri – Notingem Forest.