Goleada na Turf Muru, novi poraz Blekburna, budi se WBA

Premier League 20. avg 202218:08 > 19:30
Blackpool's Callum Connolly in action with Burnley's Arijanet Muric Championship - Burnley v Blackpool
Action Images/John Clifton via Reuters

U Čempionšipu je na programu bilo devet utakmica petog kola, na kojima je postignuto 23 gola.

Najviše je viđeno u Vest Bromu, ukupno sedam, gde je tim Stiva Brusa konačno zabeležio prvu pobedu i to ubedljivu – 5:2 protiv Hal Sitija, ekipe koja do ovog kola nije doživela nijedan poraz.

Mali derbi igran je na Turf Muru u Barnliju gde je bivši premijerligaš vodio sa 2:0 i 3:1 protiv Blekpula, ali su gosti iz Lankašira uspeli da stignu do boda zahvaljujći izjednačujućem golu Jejtsa u 76. minutu. Svakako neuspeh za sastav Vensana Kompanija, nekadašnjeg kapitena Mančester Sitija.

Novi šok za svoje navijače priredio je nekadašnji šampion Premijer lige, Blekburn Rovers. Nakon tri startne pobede i prvog mesta na tabeli doživeo je drugi ubedljuiv poraz. Posle Redinga (0:3) poražern je i identičnim rezultatom i od Šefild Junajteda – 0:3. Golove su postigli  Norvud u 31, Endijaje u 73. i 80. minutu. Ovom pobedom upravo je Šefild Junajted preuzeo prvo mesto na tabeli Čempionšipa.

Svi rezultati utakmica igranih u subotu: Birmingem Siti – Vigan Atletik 0:1, Barnli – Blekpul 3:3, Preston Nort End – Votford 0:0, Kvins Park Rendžers – Roteram Junajted 1:1, Reding – Midlsbro 1:0, Šefild Junajted – Blekburn Rovers 3:0, Stouk Siti – Sanderlend 0:1, Svonsi Siti- Luton Taun 0:2, Vest Brom – Hal Siti 5:2.