Golovi Edegora za miran mundijalski san Arsenala

Fudbal - video 12. nov 202222:39 3 komentara
Gabrijel Martineli
Photo by Marc Atkins/Getty Images

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vulverhempton sa 2:0 (0:0) u poslednjem subotnjem meču 15. kola Premijer lige, a dvostruki strelac bio je Martin Edegor. Tobdžije će pauzu pred Mundijal provesti na čelu tabele sa 37 bodova, pet više od Mančester sitija.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Žezus u 35. minutu – posle dodavanja Sake je zalomio protivničkog defanzivca, a lopta je dotakla prečku posle udarca Brazilca.

Vulvsi su pretili iz kontre, Gedeš je šutirao u 20. minutu preko gola, a isti igrač je poslao loptu pored gola u finišu poluvremena, posle velike greške Salibe.

Tobdžije su u 16. minutu ostale bez Granita Džake, kojeg je zamenio Vieira. Tek treba da se utvrdi šta se dogodilo sa reprezentativcem Švajcarske.

U nastavku je brzo gost stigao do prednosti, u 54. minutu. Posle akcije po levoj strani, Žezus je našao Fabija Vieiru, ovaj šalje loptu u peterac, a tamo je Martin Edegor da je smesti sa metar-dva u praznu mrežu.

Povremeno je domaćin pretio iz kontre, ali uglavnom je Arsenal bio opasniji. To je došlo na naplatu u 75. minutu – Martineli je kod korner zastavice oduzeo loptu Lembikisi, Zinčenko je zavrnuo loptu u šesnaesterac, a posle odbitke je lopta sela Edegoru na nogu za njegov drugi gol. To je drugi put ove sezone da Norvežanin daje dva gola, posle duela sa Bornmutom.

Imao je Vulverhempton dobru šansu preko Podensa na pet minuta do kraja, ali je Artetin tim ipak bez trzavica priveo meč kraju.