Golovi u finišu za prolaz: Siti korak bliže trofeju FA kupa

Fudbal - video 20. mar 202120:23 > 21. mar 2021 0:39 3 komentara
Pool/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u polufinale FA kupa pobedom protiv Evertona na Gudison parku rezultatom 2:0.

Prolaz Građanima među četiri najbolja tima najstarijeg takmičenja na svetu doneli su Ilkaj Gundoan u 84. i Kevin de Brujne u 90. minutu.

Ekipa Pepa Gvardiole zasluženo je prošla u polufinale. Iako nije briljirala, naročito u prvom poluvremenu, bila je bolji rival od Karamela, koje su uputile samo jedan udarac u okvir gola.

Povezane vesti

Uprkos tome, Siti nije uspevao da pronađe put ka mreži do samog finiša, a možda i ključan momenat dogodio se u 79. minutu, kada je na teren ušao Kevin de Brujne.

Upravo je Belgijanac započeo akciju iz koje je su gosti iz Mančestera poveli. Posle njegovog pasa, Ajmerik Laport je šutirao, lopta se od prečke odbila pravo na glavu Gundoana, koji je 16. golom u sezoni potvrdio status najboljeg strelca tima.

Sve dileme oko prolaska De Brujne je rešio posle kontra-napada i dodavanja Rodrija, pošto je u međuvremenu domaći tim bacio sve karte u napad i tražio odlazak u produžetke.

Siti je i nešto ranije tokom meča imao dve šanse da zatrese mrežu. Rahim Sterling je na isteku pola sata gađao desnu stativu, ali je Viržinija dobro intervenisao, dok je Fil Foden u 66. šutirao pored gola sa ivice šesnaesterca.

Klub sa Etihada 2019. je osvojio šesti trofej u FA kupu. Sada je korak bliže da pehar vrati u svoj posed. Jedan od potencijalnih rivala na putu ka finalu jeste Sautempton, koji je u četvrtfinalu savladao Bornmut.

Druga dva dobićemo posle duela Čelsi – Šefild Junajted i Lester – Mančester Junajted.