Gvardiola naneo učitelju Bijelsi najteži poraz u karijeri

Fudbal - video 14. dec 202122:54 > 23:25 0 komentara
Manchester City's Jack Grealish scores their second goal Griliš Mančester SitiPremier League - Manchester City v Leeds United
Action Images via Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su kao domaćini tim Lids Junajteda sa 7:0 u utakmici 17. kola Premijer lige.

Bio je je ovo duel „učenika i učitelja“, Pep Gvardiola je često isticao da izuzetno ceni Argentinca Marsela Bijelsu od koga je mnogo naučio, ali je ovog puta Gvardiolin tim očitao pravu fudbalsku lekciju Bijelsinoj ekipi.

Sve je bilo rešeno već posle nešto malo više od pola sata igre.

Počelo je uraganskim napadima Građana, propuštenim prilikama Griliša i posebno Bernarda Silve, a onda kiks odbrane Lidsa. Igrtao se osmi minut kad je akciju Rodrija i smušenost golmana Melijea i Stjuarta dalasa kaznio Fil Foden – 1:0.

Bio je to jubilarni 500. premijerligaški gol Mančester Sitija pod vođstvom španskog trenera.

Pet minuta kasnije Rijad Marez je odlično cedntrirao sa desne strane, a Džek Griliš u maniru robusnog golgetera postigao prvi gol u karijeri udarcem glavom.

Siti je nastavio sa napadima i u 32. minutu na semaforu je već pisalo 3:0. Još jedna sjajna akcija Rodrija i rutinska završnica levom nogom Kevina de Bruijnea.

Koliko će primiti do kraja?

Oslabljeni Lids je i pre meča bio totalni autsajder, a od tog trenutka bilo je samo pitanje koliko će ekipa Marsela Bijelse još primiti golova.

Drugo poluvreme počelo je pogotkom Rijada Mareza. Alžirac je šutirao, lopta je na putu do gola zakačila Španca Žiniora Firpa i prevarila golmana Melijea – 4:0. Marez je na ovom meču slavio mali jubilej – 100. utakmicu u Premijer ligi u dresu Sitija.

Tek tada su se gosti ohrabrili i krenuli ka golu Građana.

Lids je mogao da ublaži poraz u 55. minutu ali dvostruki strelac u duelu ova dva kluba prošle sezone Stjuart Dalas nije imao sreće, dobro je šutirao, međutim pogodio je samo stativu.

Nedugo nakon toga dobru priliku za goste imao je i Džek Harison, bivši fudbaler Mančester Sitija.

A onda ponovo Građani i opet Kevin de Brujne. Igrao se 62. minut, Gundogan je dodao loptu Belgijancu na nekih 25 metara po sredini gola, usledila je prava bomba za 5:0! Verovatno najlepši potez i gol na ovom spektakularnom meču.

Najteži poraz Lidsa u Premijer ligi

Do kraja utakmice Bijelsin tim se potpuno raspao. Lids je primio još dva gola i doživeo najteži poraz od otkako se takmiči u Premijer ligi. Najpre je u 74. minutu Džon Stouns iz drugog pokušaja zatresao mrežu i postigao prvenac ove sezone. A onda je četiri minuta kasnije i drugi defanzivac Nejtan Ake postigao prvenac i postavio konačnih 7:0!

Više nego poput revanš Sitija za poraz od istog rivala prošle sezone na istom stadionu.

Ujedno, najteži poraz u karijeri za iskusnog Marsela Bijelse i jedna od najubedljivijih pobeda Pepa Gvardiole.

Siti je sa utakmicom više povećao prednost na tabeli sa 41 bodom, četiri više od drugoplasiranog Liverpula. Lids je na 16. mestu sa isto toliko bodova.

U narednom kolu Građani gostuju Njukaslu, dok Lids dočekuje tim Arsenala.