Gvardiola o bivšim igračima Junajteda: Ja sam njih uništio!

Champions League 13. maj. 202219:46 > 20:199 komentara
FUSSBALL Champions League Viertelfinal Rückspiel SAISON 2009/2010 Manchester United - FC Bayern München 07.04.2010 Patrice Evra (li., ManU) Jubel von Martin Demichelis (FCB) Dimitar Berbatov (re., ManU)
imago/Ulmer/Cremer via Guliver image

Menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola uzvratio je na kritike bivših fudbalera gradskog rivala Junajteda, koji su posumnjali u karakter sadašnjeg tima Građana.

Povezane vesti

Dve ubedljive pobede od 5:0 i 5:1 protiv Njukasla i Vulverhemptona, samo nekoliko dana nakon bolne eliminacije od Real Madrida u Ligi šampiona, dale su priliku Pepu Gvardioli da odgovori Dimitru Berbatovu i Patrisu Evri.

Posebno je Berbatov bio kritičan posle poraza od Reala rekavši da su dva primljena gola za dva minuta u Madridu potvrda da je Siti „mala ekipa“, odnosno da Gvardiolin tim nema karakter, zato što Španac „ne može da trenira igrače koji imaju ličnost“.

„Pa, nisam video tu ličnost kod njih, kada smo ih uništili u dva finala Lige šampiona“, iskoristio je Gvardiola da im odgovori posle pobede nad Vulvsima.

Evra i Berbatov su bili deo tima Mančester Junajteda koji je Gvardiola sa Barselonom dva puta nadigrao u finalima Lige šampiona 2009. i 2011. godine (Berbatov je ušao 2009, a Evra bio starter u oba finala).

Siti se brzo oporavio od šokantnog poraza od Reala i nakon ubedljivih pobeda protiv Njukasla i Vulvsa došao na korak od odbrane titule u Premijer ligi.

„Ovo su iste ličnosti i isti karakter tima, koji je izgubio u Madridu u poslednja dva-tri minuta. Ne možete pričati da neko nema ličnost jer je primio dva gola u jednom minutu, a pre toga propustio dve šanse za gol. Mogu samo da kažem da mi kao tim imamo neverovatnu ličnost“, poručio je kritičarima Pep Gvardiola.