(Tom Bredšou, Milvol) Millwall's Tom Bradshaw celebrates scoring their third goal Championship - Millwall v Rotherham United
Action Images/Matthew Childs via Reuters (Tom Bredšou, Milvol)

U Čempionšipu su odigrane preostale četiri utakmice 26. kola.

Čempionšip

Hadersfild i Blekpul su imali priliku da pobedama pobegnu iz zone ispadanja, ali su i jedni i drugi podbacili pred svojim navijačima.

I dok je Blekpul igrao nerešeno sa Sanderlendom (1:1), Terijeri iz Hadersfilda poraženi su kao domaćini od Luton Tauna sa 2:1 iako su prvi stigli do gola. Poveli su preko Holmsa u 26. minutu, ali je Bel izjednačio dva minuta pre odlaska na odmor, da bi 84. minutu Burk doneo sva tri boda gostima.

Luton je ovom pobedom došao do deobe četvrte i pete pozicije koja vodi u plej-of za Premijer ligi. Isto važi i za Milvol nakon što je na svom terenu ubedljivo savladao Roteram – 3:0. Blistao je  Tom Bredšou (na slici) sa dva pogotka u 4. i 81. minutu, dok je Hamfris postigao autogol u 66. minutu.

Meč između Koventrija i Bristol Sitija završen je nerešeno 1:1.

Ranije tokom dana Blekburn je na Ivud Parku bio bolji od Kardif Sitija.

Rezultati svih mečeva igranih u nedelju: Blekburn Rovers – Kardif 1:0, Blekpul – Sanderlend 1:1, Hadersfild – Luton Taun 1:2, Milvol – Roteram 3:0, Koventri – Bristol Siti 1:1.