Hazenhitl utučen zbog debakla: Šta da kažem?

Fudbal - video 3. feb 20211:49 > 1:51 2 komentara
REUTERS/Lindsey Parnaby

Menadžer Sautemptona Ralf Hazenhitl nije skrivao razočaranje posle ubedljivog poraza od Mančester Junajteda u 22. kolu Premijer lige - 9:0.

Sautempton je u drugom minutu meča na Old Trafordu ostao sa desetoricom zbog isključenja Jankevica i do 71. minuta je primio šest golova. Usledio je novi crveni karton za Bednareka u 86, posle kojeg su viđena još tri pogotka Junajteda.

Povezane vesti

Šta da kažem? Ostali smo sa igračem manje u drugom minutu i nismo mogli da se suprotstavimo raspoloženom rivalu koji postizao golove i nije prestao to da čini nijednog trenutka. Čestitam Junajtedu na tome, ali mene je od rezultata više razočarao drugi crveni karton. Ostao sam bez još jednog važnog igrača pred naredne mečeve. Ipak, ne želim da komentarišem suđenje, iako bih mogao svašta da kažem“, rekao je Austrijanac i dodao:

Pokušavali smo da se borimo koliko smo mogli, nekim mladim igračima sam dao šansu. Trudili smo se da odbranimo gol, međutim, na kraju smo dobili i drugi crveni… Nije bilo moguće igrati tako. Pravili smo i neke glupe greške i Junajted nam je u bukvalno svakom napadu dao gol„.

Sveci su drugi put u 15 meseci izgubili sa 9:0. Prethodno se to dogodilo protiv Lestera.

Užasno je, ne postoji način da se opiše ovo osećanje. Ali, uzdigli smo se posle prvog poraza, učinićemo to i sada“, optimista je Hazenhitl.

Klub sa Sent Meriza poražen je u četiri uzastopne utakmice u ligi i sa 29 bodova zauzima 12. mesto. U narednom kolu gostuje Njukaslu.