Het-trik Bruna, čarobnjak Pogba, petarda Junajteda za start!

Premier League 14. avg. 202115:2118 komentara
Bruno
Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Mančester junajteda deklasirali su Lids kod kuće sa 5:1 (1:0) u utakmici prvog kola Premijer lige. Bruno je upisao het-trik, dok je Pol Pogba imao čak četiri asistencije.

Povezane vesti:

Prvu priliku imao je Junajted u 11. minutu – posle loše povratne lopte, Grinvuda je lopta udarila tako da je skoro pa lobovala Melijea, ali je golman Lidsa ipak izbacuje u korner.
Samo minut kasnije Grinvud je bio u ulozi asistenta, a Pogba je u situaciji jedan na jedan poslao loptu pored gola istrčalog Melijea.

Imao je i Lids nekoliko solidnih pokušaja, ali nijednu pravu priliku, da bi u 30. minutu Solšerov tim stigao do prednosti. Neprecizno ispucavanje Melijea vodilo je u munjevitu akciju Junajteda – Pogba je poslao savršeno dodavanje po dubini, a Bruno je odlično primio loptu i zatresao mrežu.

Do poluvremena su Đavoli imali još dva solidna šuta, Šo i Džejms, ali promene rezultata nije bilo.

Usledio je spektakularni početak drugog poluvremena, a prvo je Lids došao do izjednačenja u 48. minutu. Dalas je odložio loptu za Luka Ejlinga, koji sa oko 25 metara zakucava loptu uz desnu stativu De Heinog gola.

Činilo se da će procvetati nada za Bijelsin tim, ali ju je domaćin sasekao u korenu. U 52. minutu Pogba šalje još jedno briljantno dodavanje u prostor, ovoga puta po zemlji za Mejsona Grinvuda, koji iskosa sa leve strane šutira izuzetno precizno – od leve stative u gol za 2:1.

Prošlo je samo 75 sekundi, a Melije je opet morao da vadi loptu iz mreže. Opet kombinacija Pogbe i Bruna, a Portugalac je sada posle lepog driblinga poslao loptu u gol; Ejling ju je izbio, ali je ona već bila prešla gol-liniju.

Nije to bio kraj naleta Solšerovog tima. Suviše lako su prolazile lopte po dubini, sada je Lindelof bio asistent, a Bruno je postigao het-trik u 60. minutu.

Bruno je prvi igrač Junajteda sa het-trikom u prvom kolu elitnog ligaškog takmičenja još od Lua Makarija u sezoni 1977/1978.

Tada je bilo jasno da će Junajted pobediti, pitanje je bilo samo sa koliko golova u mreži Lidsa. Peti je došao u 68. minutu posle nove briljantne akcije, a Pogba je upisao četvrtu asistenciju – centrirao je sa leve strane po zemlji, a natrčao je Fred i pogodio gol.

Pogba je sedmi igrač u istoriji Premijer lige sa četiri asistencije na jednom meču. Prošle sezone, Francuz je na 26 mečeva upisao tri asistencije.

Do kraja je Junajted rutinski priveo meč na oduševljenje domaće publike na Old trafordu.

Utakmici su prethodili i neredi u kojima su se sukobili navijači dva tima.

U sledećem kolu, u nedelju 22. avgusta, Junajted gostuje Sautemptonu, dok Lids dan ranije dočekuje Everton.