Het-trik Obamejanga, goleada na Emirejtsu

Fudbal - video 14. feb 202119:24 > 19:24 3 komentara
Arsenal, Lids
REUTERS/Catherine Ivill

Fudbaleri Arsenala savladali su Lids u 24. kolu Premijer lige u zanimljivom meču na kome smo videli šest golova - 4:2. Het-trikom je duel obeležio Pjer-Emerik Obamejang.

Goleada je počela u 13. minutu. Pjer-Emerik Obamejang odlično se probio do kaznenog prostora, šutrao je i pogodio za 1:0.

U narednih desetak minuta po jedna prilika na obe strane, a zatim i gledanje snimka da se proveri da li je Lijam Kuper skrivio penal. Bio je 34. minut, penal nije bilo.

Ali, bilo ga je pet minuta kasnije kada je kazneni udarac skrivio golman Lidsa a u gol ga pretvorio Obamejang.

Danijel Sebaljos je sjajno pronašao Hektora Beljarina koji je povisio na 3:0 lepim golom u 45. minutu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Obamejang još jednom trese mrežu.

Obamejangu je ovo prvi het-trik u Premijer ligi, i prvi za nekog igrača Arsenala još od kada je to za rukom pošlo Aronu Remziju protiv Evertona u februaru 2018, pre tačno 112 mečeva.

Lids je još jednom pokazao da nije ekipa koja će se predati iako je ovo već peta utakmica u sezoni u kojoj prima četiri ili više golova.

Paskal Strujik je u 58. minutu smanjio na 4:2, da bi Tejlor Roberts u 69. dodao još jedan gol na konto gostiju.

Tražili su gosti penal u 76. minutu nakon što je u šesnaestercu pao Patrik Bamford, ali sudija je smatrao da je sve čisto u toj situaciji.

Mogla su oba tima bar do još po jednog gola u nastavku, ali rezultat se nije menjao.

Arsenal sada na desetom mestu na tabeli ima 34 boda iz 24 odigrane utakmice, Lids je 11. sa dva boda manje i utakmicom manje.