Hojbjerg je heroj Pevaca u pobedi protiv Vulvsa

Premier League 16. maj. 202116:561 komentar
Totenhem
REUTERS/Shaun Botterill

Fudbaleri Totenhema upisali su 17. pobedu u sezoni savladavši Vulverhempton 2:0 u meču 36. kola Premijer lige.

U heroja meča za Pevce je izrastao Pjer-Emil Hojbjerg koji je upisao gol i asistenciju.

Poveo je Totenhem u 45. minutu nakon saradnje Hojbjerga i Harija Kejna koji je zatresao mrežu Vulvsa.

Golu su prethodile brojne šanse domaćih, a Kejn je dva puta pogađao stativu.

Nizale su se šanse domaćih i u nastavku da bi u 62. minutu konačno Hojbjerg pogodio za 2:0.

Čak 23 puta šutirali su domaći ka golu Vulverhemptona, od toga 12 puta u okvir gola, a pet puta su podađali stativu.

Totenhem je sada šesti sa 59 bodova, jednim manje od Liverpula koji kasnije danas igra svoj meč 36. kola. Vulverhempton je 12. sa 45 bodova.

U pretposlednjem kolu Totenhem će na svom terenu, pred navijačima, dočekati Aston Vilu. Vulverhempton će gostovati Evertonu na Gudisonu.