Hrabri Brentford dao 3 gola Liverpulu i uzeo veliki bod!

Fudbal - video 25. sep 202120:25 > 20:37 14 komentara
AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Liverpula remizirali su sa Brentfordom na gostovanju u fantastičnom meču šestog kola Premijer lige rezultatom 3:3.

Uprkos kiksu protiv prošlosezonskog člana Čempionšipa, Crveni su se usamili na čelu tabele sa 14 bodova, ali su propustili šansu da naprave veću razliku u odnosu na Mančester Siti, Čelsi, Mančester Junajted i Everton, koji imaju po 13. Brentford je sada deveti sa devet poena.

Sjajna predstava viđena je na Komjuniti stadionu u Londonu. Brentford je spuštenog garda krenuo na velikog favorita i hrabra igra mu se isplatila.

Liverpul je u dosadašnjih pet kola primili samo jedan gol, a debitant u Premijer ligi mu je spakovao čak tri. Vodile su Pčele, zatim su Redsi sticali prednost dva puta i propuštali šanse, da bi na kraju rezervista Joan Visa doneo veliki bod domaćinu.

Ejtan Pinok otvorio je goleadu u 27. minutu, posle povratne lopte Ivana Tonija i nesmotrene reakcije Fabinja na drugoj stativi. Samo četiri minuta kasnije Diogo Žota je glavom pogodio za poravnanje i taj rezultat je ostao aktuelan do 54. kada je Mohamed Salah „za dlaku“ izbegao ofsajd i spretnim udarcem doneo preokret Redsima.

Delovalo je u tim trenucima da će se tim Tomasa Franka teško oporaviti, ali to nije bio slučaj. Svega devet minuta kasnije došlo je do gužve u petercu Liverpula, Vitali Janelt je nadvisio Virdžila van Dajka i glavom sproveo loptu u mrežu – 2:2.

Ni tu nije bio kraj. Već u 67. je Kurtis Džons ponovo doneo vođstvo sastavu Jirgena Klopa udarcem sa 20 metara. Nekoliko trenutaka kasnije Mohamed Salah je propustio veliku šansu da reši meč, pa je kazna stigla vrlo brzo.

U 82. minutu rezervista Joan Visa sjajno se snašao pred golom i odbitak prosledio u gol za konačan rezultat u duelu koji je lako mogao da donese i dvocifreni broj pogodaka.

Liverpul u sledećem kolu čeka Mančester Siti. Brentford gostuje Vest Hemu.