
Nigerijac Keleči Iheanačo igra u životnoj formi, a kao nagrada stiglo mu je priznanje za Igrača meseca marta u Premijer ligi, zatim i novi trogodišnji ugovor sa Lesterom.
Obavezao se na vernost Lisicama do 2024.
„Uzbuđen sam, srećan, preplavljen emocijama. Ne mogu da izrazim kako se osećam. Lester je poput porodice. Srećan sam što sam ovde i nadam se da ću ostati još mnogo godina„, rekao je 24-godišnji Kaleči Iheanačo za klupski sajt.
Reprezentativac iz Nigerije, koji se iz Mančester sitija stigao u avgustu 2017. godine, postigao je pet golova u martu što mu je pomoglo da prvi put u karijeri dobije laskavo priznanje. Četvrti je Nigerijac u istoriji Premijer lige sa ovom titulom. Pre njega nagradu su dobijali Džej-Džej Okoča, Piter Odemvinge i Odion Igalo.
„Otkad je ušao u tim, jednostavno je fantastičan. Oduševljen sam zbog njega jer je tako savesan momak, iskren i veoma talentovan igrač. Svi momci ga vole“, rekao je izemđu ostalog menadžer Lisica Brendan Rodžers.
5 – Kelechi Ịheanachọ (@67Kelechi) scored five goals from only 11 shots in the Premier League in March, two more than any other player. He is the fourth Nigerian to win the Player of the Month award after Jay-Jay Okocha, Peter Odemwingie and Odion Ighalo. Seniorman. pic.twitter.com/cOQsuiW5hL
— OptaJoe (@OptaJoe) April 2, 2021